REKLAMAHeinz Glas_banner glowny_czerwiec-sierpień 2020

KONSUMENT i TRENDY

RAPORTY I ANALIZY

 

11 czerwca 2019, 14:36wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
W Azji młodzież jest kategorią konsumentów o najwyższym poziomie eko-świadomości

W Azji młodzież jest kategorią konsumentów o najwyższym poziomie eko-świadomości (fot. adobe stock)

Większość azjatyckich konsumentów uważa, że firmy są zobowiązane do wywierania pozytywnego wpływu na środowisko - wynika z badania Union for Ethical Bio Trade. 

REKLAMA

Azjatyccy konsumenci mają większą świadomość ekologiczną niż konsumenci w Niemczech, Wielkiej Brytanii czy USA wynika z badań, które trwają od dekady i są corocznie aktualizowane. W tegorocznej edycji badaniom poddano konsumentów z czterech krajów Azji: Chin, Japonii, Korei Południowej i Wietnamu.

Jednym z głównych wniosków jest fakt, że świadomość konsumentów azjatyckich na temat troski o środowisko i zrównoważonego rozwoju bardzo wzrosła w ciągu ostatniej dekady. W Azji, podobnie jak na innych kontynentach, młodzież jest kategorią konsumentów o najwyższym poziomie świadomości: 86 proc. młodych (16-24 lata) azjatyckich respondentów jest świadomych ekologicznego podejścia do życia.

Wysokie oczekiwania wobec firm

Młodzież azjatycka poszukuje również konkretnych działań ze strony firm. Większość twierdzi, że chcieliby, aby firmy informowały ich o „konkretnych działaniach podejmowanych w celu zapewnienia poszanowania różnorodności biologicznej, gdy pozyskują naturalne składniki”.

Zaufanie konsumentów do ekologicznej postawy firm kosmetycznych jest wysokie w Wietnamie (76 proc., wzrost o 16 punktów w stosunku do 2014 roku) i Chinach (74 proc.). Przy 45-procentowym poziomie zaufania respondenci w Japonii i Korei Południowej są najbardziej sceptyczni w tym zakresie. Prawie jedna czwarta respondentów japońskich (24 proc.) stwierdziła, że nie wie czy firmy przykładają dużą wagę do ekologii.

Przejrzystość składników najważniejsza

Wśród różnych rodzajów informacji dostępnych na opakowaniach produktów, konsumenci w Azji przykładają największą wagę do pochodzenia składników produktu. Ponadto chcieliby uzyskać informacje na temat wpływu na przedsiębiorstw na środowisko i działaniach proekologicznych (np. brak wylesiania, wsparcie dla pszczół, dzikich kwiatów, przesadzanie). Podobnie jak w krajach zachodnich, ma to dla nich większe znaczenie niż wpływ na społeczeństwo (warunki pracy, zdrowie i bezpieczeństwo lokalnych pracowników) lub sprawiedliwe wynagrodzenie uczestników łańcucha dostaw. 

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony