Warning: getimagesize(https://www.wiadomoscihandlowe.pl/img/artykuly/68011_beiersdorf-henkel-l’oreal-i-unilever-pod_1.jpg): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 400 Bad request in /home/vhost/wiadomoscikosmetyczne.pl/public_html/includes/klasy/class.artykuly.php on line 1376

PRODUCENCI I MARKI

 

28 czerwca 2021, 09:10wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹

Giganty zajmujące się urodą i higieną osobistą dołączyły do ponad 100 firm, podpisując oświadczenie Fundacji Ellen MacArthur wzywające do rozszerzenia kosztów recyklingu i odpowiedzialności na przemysł. Bez rozszerzonej odpowiedzialności producenta (ROP), gdzie członkowie łańcucha dostaw będą zobowiązani do ponoszenia pewnych kosztów i wspólnej odpowiedzialności jest mało prawdopodobne, aby zbiórka i recykling opakowań w przyszłości były znacząco skalowane.

REKLAMAE-Wydanie Wiadomości Kosmetyczne_sierpień 2021_bartykul
Firmy zajmujące się urodą, żywnością, napojami, handlem detalicznym wzywają do zmian w istniejących systemach recyklingu – wzywając wszystkich interesariuszy opakowań do poniesienia kosztów poprzez programy rozszerzonej odpowiedzialności producenta

Firmy zajmujące się urodą, żywnością, napojami, handlem detalicznym wzywają do zmian w istniejących systemach recyklingu – wzywając wszystkich interesariuszy opakowań do poniesienia kosztów poprzez programy rozszerzonej odpowiedzialności producenta (fot. Shutterstock)

Wśród ponad 100 sygnatariuszy, w tym wielu graczy z branży spożywczej i napojów, takich jak Coca-Cola i Nestlé, organizacji non-profit WWF i Europejskiego Banku Inwestycyjnego, kilku wiodących graczy z branży kosmetycznej połączyło swoje wsparcie, w tym Beiersdorf, Henkel, L'Oréal i Unilever.

- W gospodarce o obiegu zamkniętym opakowania, których nie można wyeliminować lub ponownie wykorzystać, muszą być zbierane, sortowane i poddawane recyklingowi lub kompostowane po użyciu. Ale obecnie ekonomia nie kumuluje się: zbieranie, sortowanie i recykling lub przetwarzanie opakowań kosztuje więcej niż przychody ze sprzedaży materiałów pochodzących z recyklingu. Potrzebujemy dedykowanego, stałego i wystarczającego finansowania, aby ekonomika recyklingu działała – przekazała Fundacja Ellen MacArthur.

W oświadczeniu podpisanym przez branżę podkreślono zatem, dlaczego obowiązkowe, odpłatne programy ROP są „jedynym sprawdzonym i prawdopodobnym sposobem zapewnienia tego finansowania”.

Maarten Dubois, kierownik projektu ds. gospodarki o obiegu zamkniętym w Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD), powiedział: - Ustanowienie systemów rozszerzonej odpowiedzialności producenta tworzy nowe rynki dla recyklingu. Konfiguracja jest trudna, ale jeśli się powiedzie, może zmienić grę w globalnym przejściu na gospodarkę o obiegu zamkniętym.

Silny sygnał o chęci zmiany ze strony firm beauty

Fundacja Ellen MacArthur powiedziała, że ​ ostateczny pomysł, jak najlepiej wdrożyć ROP w opakowaniach w różnych lokalizacjach geograficznych na świecie, pozostał nieokreślony, ale sygnatariusze „wysłali silny sygnał”, że są gotowi do podjęcia działań i bycia częścią zmian. "Jako grupa firm i interesariuszy pochodzących z całego łańcucha wartości opakowań, wzywamy do wdrożenia systemów rozszerzonej odpowiedzialności producenta (ROP) dla opakowań. Zdajemy sobie sprawę, że ROP jest niezbędną częścią rozwiązania, aby stworzyć gospodarkę o obiegu zamkniętym dla opakowań, do których dążymy” – czytamy w oświadczeniu.

Celem było to, aby wszyscy interesariusze zaangażowani we wprowadzanie opakowań na rynek wnieśli wkład w finansowanie przeznaczone na ich zbieranie i przetwarzanie po zużyciu – środki, które by zapewniły „dedykowany, ciągły i wystarczający” proces w nadchodzących latach. „Bez takiej polityki zbiórka i recykling opakowań prawdopodobnie nie będą w znaczący sposób skalowane, a dziesiątki milionów ton opakowań będzie co roku trafiało do środowiska” – czytamy w oświadczeniu.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony