REKLAMAWK e-wydania 6_7_2021
Marka Nivea od lat jest partnerem wspierającym działalność DLRG - niemieckiego stowarzyszenia ratującego życie na wodzie

Marka Nivea od lat jest partnerem wspierającym działalność DLRG - niemieckiego stowarzyszenia ratującego życie na wodzie (fot. shutterstock)

Beiersdorf przekazuje 1 milion euro zalanym regionom. Darowizna trafi do Niemieckiego Czerwonego Krzyża (DRK) i Niemieckiego Stowarzyszenia Ratowania Życia (DLRG), wieloletnich partnerów współpracujących z markami Hansaplast i Nivea.

Na znak solidarności i w celu zapewnienia szybkiego wsparcia poszkodowanym w wyniku zniszczeń spowodowanych przez burze, Beiersdorf przekazuje 1 milion euro. Kwota trafi do Niemieckiego Czerwonego Krzyża (DRK) oraz odpowiednich krajowych stowarzyszeń Czerwonego Krzyża w krajach Beneluksu i Niemieckiego Stowarzyszenia Ratowania Życia (DLRG), które pracują w regionach objętych kryzysem.

– Jesteśmy świadkami niesamowitych szkód spowodowanych przez burze w poszczególnych regionach w ciągu ostatnich kilku dni. Nasze myśli są z ludźmi, którzy opłakują stratę swoich bliskich lub których domy zostały uszkodzone i zniszczone. Dlatego postanowiliśmy pomóc szybko i bez biurokracji – powiedział Vincent Warnery, prezes Beiersdorf.  

Darowizna zostanie wykorzystana na pomoc w rozpoczęciu nowego życia osobom i rodzinom, których źródła utrzymania zostały zniszczone w wyniku powodzi. Część środków będzie przeznaczona na bezpośrednie wsparcie działań DLRG. Organizacja wysłała 25 zespołów ratownictwa wodnego z około 2,4 tys. ratownikami. Do wielu miejsc mogli oni dotrzeć dzięki łodziom ratowniczym, które zostały zakupione dzięki wcześniejszemu wsparciu marki Nivea.

Pomoc trafi do potrzebujących także bezpośrednio od pracowników Beiersdorf.

– Wielu naszych pracowników zasygnalizowało, że chcieliby również wspierać osoby dotknięte katastrofą. Solidarność i wzajemne wsparcie są głęboko zakorzenione w wartościach firmy. Zaoferujemy naszym pracownikom nieskomplikowany sposób przekazywania darowizn w ciągu najbliższych kilku dni – dodał Zhengrong Liu, członek zarządu ds. zasobów ludzkich w Beiersdorf.

Czytaj też: Henkel przekaże 600 tys. euro na pomoc po powodziach w Niemczech

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony