PRODUCENCI I MARKI

Prawo i finanse

 

11 kwietnia 2022, 10:25wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Beiersdorf - firma z siedzibą w Hamburgu, właściciel wielu marek, m.in. Nivea, Eucerin, La Pairie

Beiersdorf - firma z siedzibą w Hamburgu, właściciel wielu marek, m.in. Nivea, Eucerin, La Pairie (fot. materiały prasowe )

Beiersdorf, według wstępnych danych, osiągnął pierwszym kwartale 2022 r. wzrost sprzedaży organicznej przekraczającej 10 proc. Jeszcze lepiej sytuacja wygląda w segmencie konsumenckim, w którym sprzedaż wzrosła o niemal 12 proc. rok do roku. Jednak opublikowana w marcu całoroczna prognoza sprzedaży na 2022 r. dla segmentu konsumenckiego pozostaje bez zmian w świetle utrzymującej się zmienności otoczenia rynkowego. Beiersdorf przewiduje tu jednocyfrowy średni wzrost sprzedaży.

Sprzedaż Beiersdorf w pierwszym kwartale osiągnęła, według wstępnych danych, 2,2 mld EUR, co oznacza wzrost 10,3 proc. Natomiast sprzedaż organiczna w segmencie konsumenckim wzrosła 1,8 mld EUR, co daje 11,6 proc. wzrostu rok do roku.

– Opublikowana w marcu całoroczna prognoza sprzedaży na 2022 r. dla segmentu konsumenckiego pozostaje bez zmian w świetle utrzymującej się zmienności otoczenia rynkowego. Beiersdorf przewiduje tu jednocyfrowy średni wzrost sprzedaży – podała firma w komunikacie.

Wyjaśniła, że niepewność związana jest z wojną na Ukrainie, lockdownem w Chinach oraz presją inflacyjną na koszty surowców i logistyki. Zapewniła też, że w grupie podjęto już działania mające na celu złagodzenie presji kosztowej.

Raport kwartalny za okres styczeń-marzec zawierający prognozę marży EBIT na 2022 r. zostanie opublikowany 28 kwietnia 2022 r.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony