REKLAMAChantal_Baner główny_13-27.04.2021
Apteki Boots w Wielkiej Brytanii zlokalizowane są z reguły przy głównych ulicach miast

Apteki Boots w Wielkiej Brytanii zlokalizowane są z reguły przy głównych ulicach miast (fot. shutterstock)

Brytyjska sieć Boots potwierdziła, że ​​planuje zwolnić 300 osób w swojej głównej siedzibie w Nottinghamshire. Te plany nie dotyczą jednak aptek i zatrudnionych w nich farmaceutów.

REKLAMAPrzewodnik Beauty_belka w artykule_08.03-30.04.

Brytyjska sieć aptek Boots potwierdziła, że w ramach dalszej restukturyzacji ​​ swojej siedziby głównej w Nottinghamshire w Wielkiej Brytanii planuje zwolnić 300 osób. Ta liczba to około 10 proc. obecnego zatrudnienia w centrali i 1 proc. wszystkich pracowników zatrudnionych przez Boots w Wielkiej Brytanii.

– Wydarzenia zeszłego roku na zawsze zmieniły zachowania konsumentów i musimy dostosować naszą działalność do nowych potrzeb – powiedział Seb James, dyrektor zarządzający Boots UK.

Czytaj też: Boots UK ze spadkiem sprzedaży, ale jego firma macierzysta na plusie

Dodał, że oznacza to inwestowanie w biznes cyfrowy, bardziej efektywną obsługę klientów, a przede wszystkim znacznie szybszą i sprawniejszą obsługę.

Odniósł się także do samych zwolnień:

Zdaję sobie sprawę, że ta zmiana strukturalna będzie trudna dla naszego zespołu w Nottingham – czytamy jego słowa w portalu pharmacy.biz.

Zapewnił, że restrukturyzacja jest konieczna, a jej celem jest „zapewnienia długoterminowej i zrównoważonej przyszłości firmy”.

Plan zakłada stworzenie nowych, zdrowych i nowoczesnych rozwiązań, które dostosują sieć Boots do szybko zmieniającego się rynku aptek i handlu detalicznego – cytuje swoje rozmówcę pharmacy.biz

W lipcu ubiegłego roku Boots ogłosił, że zamierza zlikwidować ponad 4 tys. miejsc pracy (7 proc. swoich pracowników) w ramach działań mających na celu złagodzenie „znaczącego wpływu” COVID-19.

Czytaj też: Brytyjski Boots zlikwiduje 4 tys. miejsc pracy

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony