REKLAMAJARS - baner główny (07-31.01.2020 r.)

PRODUCENCI I MARKI

Biznes

 

14 sierpnia 2019, 10:59wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Boruta Zachem poprawiła wyniki finansowe i rentowność na każdym poziomie działalności

Boruta Zachem poprawiła wyniki finansowe i rentowność na każdym poziomie działalności (fot. mat.prasowe)

Boruta-Zachem, firma z branży chemiczno-kosmetycznej, w drugim kwartale 2019 r. wypracowała 8,3 mln zł przychodów ze sprzedaży – jest to wynik o 54 proc. wyższy w porównaniu do poprzedniego roku. Na wzrost sprzedaży wpływ miały zwiększone działania marketingowe w zakresie ekologicznych marek oraz pozyskanie nowych, dużych klientów.

REKLAMA

Boruta Zachem, spółka notowana na NewConnect, w tym okresie poprawiła również wyniki finansowe i rentowność na każdym poziomie działalności. Dynamicznie zwiększyła wyniki ze sprzedaży (8,3 mln zł wobec 5,4 mln zł) i osiągnęła rentowność netto osiągając zysk na poziomie 439 tys. zł. W poprzednim roku spółka odnotowała stratę w wysokości 236 tys. zł.

W pierwszej połowie 2019 roku przychody Boruty wyniosły 14,2 mln zł i były o 33 proc. wyższe niż przed rokiem. Właściciel marek OnlyBio i OnlyEco zamknął pierwszą połowę roku zyskiem w kwocie 13 tys. zł. Jest to wynik znacząco lepszy niż ten, który był notowany za pierwszą połowę 2018 r., gdzie zanotowano stratę w wysokości 945 tys. zł. 

Wypracowane wyniki za drugi kwartał potwierdzają, że konsekwentna strategia budowy silnych marek, za którymi stoi cała filozofia produkcji oraz koncentracja na eko-konsumenta to dobry kierunek, który zapewnia dynamiczny rozwój firmy i przynosi powoli efekty finansowe. Nieustannie pracujemy nad zwiększeniem skali naszego działania, a w drodze są już nowe kontrakty z zagranicznymi odbiorcami – powiedział Marcin Pawlikowski, wiceprezes zarządu Boruta-Zachem.

Spółka zależna Boruty, Laboratorium Naturella w drugim kwartale br. podpisała długoletnią umowę z ambasadorką marek, Katarzyną Bosacką. Plan działań marketingowych na 2019 rok uwzględnia zwiększenie obecności marek Only Bio i Only Eco w prasie drukowanej i internecie. Firma planuje również zwiększyć zaangażowanie w działania digitalowe.

Laboratorium Naturella obecnie koncentruje się na poszerzaniu współpracy z sieciami handlowymi i drogeryjnymi. W czerwcu sfinalizowała umowę z siecią Rossmann, jedną z największych sieci drogeryjnych w Polsce. Dzięki umowie naturalne produkty firmy trafiły na półki do 800 placówek tej sieci na terenie kraju. Jednocześnie w drugim kwartale spółka rozszerzyła liczbę indeksów dostarczanych do sieci drogeryjnych Hebe i Super Pharm. Laboratorium Naturella rozpoczęło również współpracę z lokalną siecią drogerii Koliber – obecnie sieć ma pod swoimi skrzydłami 130 drogerii.

W drugim kwartale firma podpisała nowe umowy z sieciami handlowymi Auchan i Tesco. Poza rozszerzeniem współpracy z sieciami działającymi na polskim rynku, prowadzone są również zaawansowane rozmowy z zagranicznymi partnerami.

Naturella w ostatnim czasie wystawiała produkty Only Bio i Only Eco na targach Beautyworld Middle East w Dubaju oraz Cosmoprof North America w Las Vegas. Dzięki takim inicjatywom firma zwiększa swoją rozpoznawalność i nawiązuje relacje biznesowe. Obecnie na bardzo zaawansowanym etapie są negocjacje dystrybucyjne z partnerem z Kanady i USA. Produkty spółki są już dostępne na wielu rynkach zagranicznych.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony