REKLAMAWK e-wydania 6_7_2021

PRODUCENCI I MARKI

Biznes

MARKI

ŚWIAT

 

11 grudnia 2019, 09:12wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
 Firma macierzysta marki Bourjois - Coty - skoncentruje się na usprawnieniu swoich marek Consumer Beauty. Dlatego francuska marka makijażowa wkrótce nie będzie już sprzedawana w UK

Firma macierzysta marki Bourjois - Coty - skoncentruje się na usprawnieniu swoich marek Consumer Beauty. Dlatego francuska marka makijażowa wkrótce nie będzie już sprzedawana w UK (fot. FB Bourjois Paris)

Kultowa francuska marka kosmetyczna Bourjois rezygnuje z obecności na rynku brytyjskim z powodu malejącej sprzedaży. Firma macierzysta marki, Coty, przekazała, że ​​była to „trudna decyzja”, ale konieczna, aby firma mogła skupić się na najpopularniejszych markach.

REKLAMAGOLDENBOX - belka w artykule - 16.07 - 16.08

Informacja ta pojawiła się niecały miesiąc po tym, jak koncern Coty kupił znaczący udział w markach kosmetycznych Kylie Jenner - Kylie Cosmetics i Kylie Skin.

Możemy potwierdzić, że po strategicznym przeglądzie marek Coty Consumer Beauty w Wielkiej Brytanii, podjęliśmy trudną decyzję o opuszczeniu jej przez Bourjois. Pozwoli nam to skoncentrować się w znacznie większym stopniu na naszych priorytetowych markach Consumer Beauty. marka będzie dostępna w sklepach i  w internecie w Wielkiej Brytanii tylko przez ograniczony czas i nadal będzie dostępna w swoim miejscu urodzenia, we Francji i na ponad 50 rynkach na całym świecie” - podała firma w specjalnym oświadczeniu.

Marka Bourjois została założona w 1863 roku w Paryżu przez kosmetologa Josepha-Alberta Ponsina i jest najbardziej znana ze swoich różów i bronzerów, które są umieszczone w kultowych małych okrągłych pudełeczkach, a także podkładu Healthy Mix.

Francuska marka makijażu Bourjois ogłosiła, że ​​zaprzestanie sprzedaży swoich produktów w Anglii, Irlandii, Szkocji i Walii, ale Bourjois będzie nadal dostępny w innych krajach na całym świecie.

W listopadzie koncern Coty ogłosił spadek przychodów o prawie 10 proc.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 4

 • 3
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony