REKLAMA

KONSUMENT i TRENDY

RAPORTY I ANALIZY

 

18 lipca 2019, 13:00wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Już jedna czwarta Brytyjczyków używa mleka roślinnego

Już jedna czwarta Brytyjczyków używa mleka roślinnego (fot. Adobe)

Już jedna czwarta Brytyjczyków używa mleka roślinnego na bazie owsa, kokosa, migdałów czy innych składników pochodzenia roślinnego - podaje agencja badań rynkowych Mintel. Coraz mniejsze spożycie standardowego mleka krowiego to efekt rozwoju trendu wegańskiego w tym kraju.

REKLAMA

Od migdałów przez owies i kokos po groszek - alternatywne produkty na bazie roślin budzą duże zainteresowanie w UK - pokazują najnowsze badania Mintela. Prawie jedna czwarta Brytyjczyków spożywała alternatywne produkty mleczne na bazie roślin w ostatnich trzech miesiącach w porównaniu do 19 proc. w 2018 roku.

Wzrost alternatywnych produktów mlecznych jest w dużej mierze napędzany przez nowszych uczestników kategorii, takich jak owies (którego sprzedaż  wzrosła o 71 proc. od 2017 roku), kokos (wzrost o 16 proc. w latach 2017-18) i migdały (wzrost o 10 proc. w latach 2017-18),  bo wszystkie z nich są bardziej widoczne i dostępne na sklepowych półkach w 2018 roku.

Używanie mleka opartego na roślinach wciąż zyskuje w UK na popularności, ale według badań Mintela stanowi ono zaledwie 4 proc. sprzedaży ilościowej i 8 proc. wartości sprzedaży mleka białego w 2018 roku. 

Ponadto wykorzystanie roślinnych alternatyw mleka w gotowaniu i gorących napojach jest nadal ograniczone. Tylko 25 proc. alternatywnych produktów mlecznych na bazie roślin jest używanych przez konsumentów do gotowania, w porównaniu do 42 proc. w przypadku użytkowników mleka krowiego. 

Różnica jest jeszcze większa w przypadku gorących napojów, gdzie tylko 42 proc. alternatywnych produktów mlecznych na bazie roślin konsumenci używają w gorących napojach, w porównaniu do 82 proc. w przypadku użytkowników mleka krowiego. Jednak jedna piąta (21 proc.) Brytyjczyków uważa, że mleko orzechowe nadaje napojom więcej smaku niż mleko krowie.

- Wzrost w tym segmencie stanowi część znacznie szerszego ruchu opartego na roślinach i napędzanego przez obawy konsumentów dotyczące zdrowia, etyki i środowiska. To także efekt zamiłowania do różnorodności w diecie - komentuje Emma Clifford, associate director w UK Food and Drink.

- Przechodzenie w stronę droższych alternatyw mleka opartych na roślinach będzie kontynuowane i przyczyni się do ogólnej wartości dodanej na rynku. Zainteresowanie konsumentów radami dotyczącymi tego, jak te roślinne alternatywy można inaczej wykorzystywać, wskazuje na ich znaczny potencjał wśród obecnych użytkowników i przyszłych konsumentów – dodaje Emma Clifford.
 

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

  • 0
    BARDZO PRZYDATNY
  • 0
    PRZYDATNY
  • 0
    OBOJĘTNY
  • 0
    NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony