Grupa Carrefour ogłosiła wyniki finansowe za 2020 rok

Grupa Carrefour ogłosiła wyniki finansowe za 2020 rok (fot. mat.prasowe)

Grupa ogłosiła solidny wzrost i rekordowe wyniki handlowe w 2020 r. - wzrost o 7,8 proc. LFL, w tym: Francja o 3,6 proc. LFL, Hiszpania o 7,1 proc. LFL i Brazylia (o 18,2 proc. LFL). Carrefour zobowiązuje się do osiągnięcia celu wolnych przepływów pieniężnych netto na poziomie powyżej 1 mld euro.

REKLAMANina Słupska_Baner w artykule (luty-marzec 2021)

Oto inne wnioski z globalnego raportu francuskiej sieci handlowej:

- Stała poprawa rentowności: powtarzalny zysk operacyjny (ROI) w wysokości 2173 mln euro, wzrost o 16,4 proc. przy stałych kursach wymiany w 2020 r. (4)

- Wzrost o 630 mln euro w handlu detalicznym ROI z działalności

- Wzrost aktywności e-commerce w branży spożywczej (powyżej 70 proc. w 2020 r.), który teraz pozytywnie wpływa na zwrot z inwestycji i poprawę marży operacyjnej

- Silny wzrost generowania gotówki: FCF netto o 1056 mln  euro w 2020 r. w porównaniu z 324 mln  euro w 2019

- Zwiększona konkurencyjność handlowa w kluczowych krajach Grupy. Najlepszy trend półrocznego udziału w rynku we Francji w ostatnich trzech latach. Hipermarkety we Francji powróciły do ​​wzrostu o 1 proc. LFL w 2020 roku, o 3,9 proc w czwartym kwartale.

Wsparty sukcesem planu transformacji Carrefour ogłosił nowy cel w wysokości 2,4 mld euro dodatkowych oszczędności kosztów w ujęciu rocznym do 2023 roku.

Alexandre Bompard, prezes i dyrektor generalny grupy Carrefour, oświadczył:

- Rok 2020 był dla Carrefour rokiem pełnego zaangażowania naszych zespołów zmobilizowanych w służbie naszym klientom, którzy z sukcesem podjęli ogromne wyzwania sanitarne, logistyczne i ludzkie. Tej całej naszej Grupy, która konsekwentnie zachowuje ten sam poziom wyjątkowej czujności sanitarnej i taką samą dbałość o swoją odpowiedzialność społeczną i środowiskową.

Jak podkreślił, rok 2020 był również decydującym rokiem dla Carrefour.

- W dobie kryzysu, który przyspiesza zachodzące zmiany, nasza Grupa osiągnęła przełom. Nasze wyniki z 2020 roku są tego dowodem. Jesteśmy pewni przyszłości i przekładamy to zaufanie na nowe zobowiązania operacyjne i finansowe - dodał.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony