wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Stacja do refillingu opakowań Swapp, gdzie można uzupełnić kosmetyki marki Yope do butelek wielokrotnego użytku

Stacja do refillingu opakowań Swapp, gdzie można uzupełnić kosmetyki marki Yope do butelek wielokrotnego użytku (fot. materiały prasowe )

Carrefour Polska uruchomił testowo pierwszą stację refillingową, dzięki której klienci sklepu Carrefour BIO zlokalizowanego na warszawskim Bemowie, mają możliwość napełnienia kosmetykami butelek wielokrotnego użytku. Projekt powstał we współpracy z marką kosmetyczną Yope oraz startupem Swapp!

REKLAMAFBK_Belka w artykułach

Redukcja wykorzystania plastikowych opakowań i odpowiednie gospodarowanie odpadami z tworzyw sztucznych to w tej chwili priorytet w działaniach proekologicznych Carrefoura. Dlatego sieć uruchomiła stację refillingową kosmetyków w swoim sklepie Carrefour BIO przy ul. Pełczyńskiego w Warszawie. 

Inicjatywa Carrefoura, oprócz tego, że przyczynia się do zmniejszenia wykorzystania jednorazowych butelek plastikowych na rzecz tych wielokrotnego użytku, daje też wymierne korzyści klientom. Zyskują oni bowiem możliwości zakupu kosmetyków Yope 15 proc. taniej, z uwagi na fakt, że płaci się wyłącznie za produkt nie za opakowanie. Dostawcą rozwiązania jest startup Swapp!

– W 2018 roku Grupa Carrefour zobowiązała się w ramach polityki opakowań do ograniczenia ilości wytwarzanych odpadów opakowaniowych. Główne cele wyznaczone w tym obszarze to: wprowadzenie do 2025 r. 100 proc. opakowań własnej marki nadających się do recyklingu lub kompostowania, a także zmniejszenie masy opakowań własnej marki do 2022 roku o 5 proc. w porównaniu z 2017 r. – mówi Barbara Kowalska, dyrektor działu jakości i zrównoważonego rozwoju w Carrefour. – Jednym z takich projektów jest stacja do refillingu opakowań Swapp, gdzie można uzupełnić kosmetyki polskiej marki Yope do butelek wielokrotnego użytku. Odpowiada on na problemy środowiskowe związane z nadprodukcją opakowań i powstających z nich odpadów opakowaniowych – dodaje.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 2

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

1Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Laszka 1 ponad rok temu

  Super! :D Zaczął Rossmann w swoim sklepie w Manufakturze, teraz Carrefour. Czekam na rozpowszechnienie na kolejne placówki Rossmanna i Carrefoura :) Idzie w dobrą stronę :) Szkoda, że na razie są to tylko dwie marki takich kosmetyków, które można nalać do własnych opakowań, mam nadzieję, że więcej marek postawi takie automaty w supermarketach, czy w swoich sklepach. Ziaja ma swoje sklepiki firmowe - mogliby też iść w te ślady. A inne marki mają często własne regały w drogeriach - to też dobre miejsce na taki nalewak. Zamiast morza plastiku. Brawo!

  Edytowany: ponad rok temu

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
do góry strony