REKLAMAIX FBK_Baner główny_23.04.-22.06.2021
Z odwiedzalności i obrotów cieszą się zarówno same centra handlowe, jak i najemcy niezależnie od formatu

Z odwiedzalności i obrotów cieszą się zarówno same centra handlowe, jak i najemcy niezależnie od formatu (fot. shutterstock)

Frekwencja w centrach handlowych w pierwszym tygodniu po otwarciu  skoczyła o niemal 80 proc. w porównaniu z rokiem ubiegłym, mimo iż wtedy też obiekty zostały uruchomione 4 maja – wynika z badania ShopperTrak Index Polska, na które powołuje się „Rzeczpospolita”.

REKLAMAIX FBK_Baner w artykule_23.04.-22.06.2021

„Rzeczpospolita” przywołuje też wyniki, które przedstawiła Polska Rada Centrów Handlowych, organizacja do której należy 70 proc. galerii w Polsce. Według nich, w porównaniu z tym samym okresem w 2020 r., czyli otwarcia handlu po pierwszym lockdownie, odwiedzalność w dni handlowe (bez niedzieli) była wyższa niemalże o połowę (42 proc.). A pierwszego dnia po majówce – 4 maja w tym roku – wskaźnik odwiedzalności był aż o 74 proc. wyższy niż tego dnia w 2020 r.

Z odwiedzalności i obrotów cieszą się zarówno same centra handlowe, jak i najemcy niezależnie od formatu. Jednak „Rzeczpospolita”  przypomina, że w tle powrotu klientów do obiektów handlowych toczy się spór centrów z najemcami o czynsze. Wielu firmom, takim jak CCC czy LPP nie podoba się propozycja rządu obniżki czynszu o 80 proc. stawek podczas lockdownów i 50 proc. przez trzy miesiące po ponownym otwarciu. Propozycja nie spodobała się także centrom handlowym, które grożą pozwami.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony