REKLAMAMężczyzna webinar baner glowny_obejrzyj nagranie

PRODUCENCI I MARKI

Inwestycje

 

6 września 2021, 13:28wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
W tym roku mija 100 lat od stworzenia perfum Chanel No.5

W tym roku mija 100 lat od stworzenia perfum Chanel No.5 (fot. shutterstock)

Marka Chanel kupiła dodatkowe 10 hektarów jaśminowych pól położonych w południowej Francji. Dzięki temu zwiększyła powierzchnię własnych uprawnych jaśminu o 50 proc. Decyzja była spowodowana obawami o problemy z dostawą kluczowego składnika najsłynniejszego produktu marki, czyli perfum Chanel No.5 - podał Reuters.

REKLAMAMężczyzna w świecie beauty webinar_obajrzyj nagranie_ baner w artykule

Modowo-kosmetyczna firma Chanel, w obawie o znikające uprawy jaśminu wykorzystywanego w jej najlepiej sprzedających się perfumach No.5, kupiła więcej ziemi w południowej Francji. Dodatkowe 10 hektarów powiększyło dotychczasowe 20-hektarowe pole, które firma eksploatuje w pobliżu miasta Grasse we współpracy z lokalną rodziną specjalizująca się w uprawie kwiatów przeznaczonych do produkcji perfum.

Olivier Polge, główny perfumiarz Chanel, w rozmowie z Reutersem wyjaśnia, że niektórzy lokalni producenci z okolic Grasse (miasta, które wciąż jeszcze nazywane jest stolicą perfum), zaczęli sprzedawać swoje grunty skuszeni przez inwestorów z rynku nieruchomości. Tym samym produkcja jaśminu zaczęła przenosić się do innych krajów.

Tymczasem jaśmin uprawiany w Grasse ma specyficzny zapach, a do wyprodukowania jednej buteleczki Chanel No.5 potrzebnych jest 1 tys. tych kwiatów.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony