REKLAMA

WYDARZENIA I PREMIERY

 

20 sierpnia 2019, 13:53wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹

Brytyjska wizażystka pozwała niemiecki dyskont za naśladowanie jej palety Filmstar Bronze & Glow.

REKLAMAEurus_belkawartykulach_maj2020
Charlotte Tilbury pozwała niemiecki dyskont Aldi za skopiowanie jej kosmetyku do makijażu

Charlotte Tilbury pozwała niemiecki dyskont Aldi za skopiowanie jej kosmetyku do makijażu (fot. FB Charlotte Tillbury )

Wizażystka i właścicielka marki Charlotte Tilbury po raz pierwszy wniosła sprawę do brytyjskiego sądu w grudniu 2018, oskarżając niemiecką sieć sklepów o sprzedaż w cenie 6,99 funtów pod marką własną palety filmowej Bronze & Glow swojej tytułowej marki, która kosztuje 49 funtów.

Sędzia Sądu Najwyższego stwierdził, że Aldi naruszył prawa autorskie Charlotte Tilbury i opisał podobieństwa między wytłaczanym pudrem i opakowaniem palety jako „znaczące”. Zauważono również, że projektanci Aldi mieli dostęp do oryginalnej luksusowej wersji kosmetyku.

Aldi oszacował, że przed postępowaniem sprzedano 20 000 sztuk kwestionowanego kosmetyku Broadway Shape i Glow, czyli równowartość 140 000 funtów,  podczas gdy wersja Charlotte Tilbury wygenerowała sprzedaż o wartości prawie 13 milionów funtów od czasu wprowadzenia marki na rynek w 2013 roku.

Zdaniem przedstawicieli Tilbury, sieć Aldi naruszyła prawa ”kopiując oryginalny produkt w formie podobnego, ale tańszego” i zacytowali slogan reklamowy Aldi: „Podobnie jak markowe tylko tańsze ”, który demonstruje ich zdaniem etos dyskontu polegający na sprzedawaniu podobnych do znanych marek tanio, aby zachęcić  klientów do wizyty w ich sklepie.

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony