REKLAMAFBK_Banner Główny
Kawiarnia Starbucks w Disneytown, Chiny

Kawiarnia Starbucks w Disneytown, Chiny (fot. mat. prasowe Starbucks)

- Nadchodzące informacje budzą pierwszy optymizm: niemal wszystkie sieci handlowe ponownie otworzyły sklepy, a scenariusz kryzysu w kształcie litery V, krótkotrwały głęboki spadek i równie potężne odbicie w górę, jest możliwy – wyliczają eksperci firmy OC&C Strategy Consultants.

REKLAMABeauty and the Future baner w artykule WK

Doradcy podkreślają, że chiński handel już niemal w całości powrócił do normalnego funkcjonowania. Już 80 proc. centrów handlowych we wszystkich chińskich miastach zostało otwartych. Ponadto Starbucks ponownie uruchomił 90 proc. swoich kawiarni w kontynentalnych Chinach, działają też już wszystkie sklepy Apple.

Również branża dóbr luksusowych zaczyna funkcjonować normalnie. Firma Hermes ma otwartych blisko 90 proc. swoich salonów w Chinach.

Wzrasta również ruch na drogach (blisko 60 proc. poziomu zeszłorocznego) oraz transakcje nieruchomościami.

- Biznes musi znaleźć równowagę między radzeniem sobie z dzisiejszymi krótkoterminowymi wyzwaniami, przygotowując się jednocześnie do średnioterminowego ożywienia gospodarczego - komentuje Marek Zdziech, partner zarządzający warszawskim biurem OC&C Strategy Consultants.

Eksperci z OC&C zaznaczają również, że najnowsze wieści z Chin pozwalają zakładać, że w fazie odbudowy nastąpi zdecydowane ożywienie - scenariusz V

Eksperci przekonują również, że handel detaliczny, ze względu na fakt, iż najszybciej reaguje na odradzający się po okresie izolacji i kwarantanny popyt konsumpcyjny, ma szanse dość szybko odbudować pełen zakres operacji.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

1Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Yasumi Medestetic Częstochowa Krasińskiego 6 1 ponad rok temu

  Oby nasz kraj także szybko powrócił do normalnego funkcjonowania! Czas kwarantanny każdy z nas będzie chciał odżyć :)

  Edytowany: ponad rok temu

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
do góry strony