REKLAMAHeinz Glas_banner glowny_czerwiec-sierpień 2020
Im wyższe rekordy biją w Polsce azjatyckie serwisy sprzedażowe, tym wyższa jest skala przemytu nieopodatkowanych i nieoclonych towarów.

Im wyższe rekordy biją w Polsce azjatyckie serwisy sprzedażowe, tym wyższa jest skala przemytu nieopodatkowanych i nieoclonych towarów. (fot. adobe stock)

Podpisane dwa lata temu porozumienie, które miało zatrzymać lawinę nieopodatkowanych towarów z Azji nie załatwiło sprawy. Lawina się rozpędza coraz mocniej, budżet traci miliardy – podaje serwis money.pl.

REKLAMA

38 tysięcy każdego dnia, 1,5 tysiąca co godzinę, 26 co minutę – w takim tempie do Polski docierają przesyłki (paczki i listy) wprost z Chin - czytamy w serwisie money.pl. W paczkach przychodzą tanie kolczyki za pół dolara, chińska elektronika za bezcen oraz podróbki ubrań za ułamek wartości oryginału. Mnóstwo w nich także produktów i akcesoriów kosmetycznych. 

38 mld dolarów - tyle kosztowały towary, które chiński gigant Alibaba sprzedał tylko w jeden dzień wyprzedaży w tzw. Dzień Singla. Tak nazywa się coroczna promocja na platformach koncernu.

Padł rekord, a pomogli Polacy kupując na potęgę. Im wyższe rekordy biją w Polsce azjatyckie serwisy sprzedażowe, tym wyższa jest skala przemytu nieopodatkowanych i nieoclonych towarów. Według szacunków money.pl to blisko dwa miliardy złotych, które omijają budżet. To roczna wartość wypłat z programu „500+” dla 330 tys. rodzin.

W 2018 roku falę chińszczyzny na polskich granicach miało zatrzymać porozumienie Krajowej Administracji Skarbowej i Poczty Polskiej. Dokument podpisał ówczesny szef KAS - Marian Banaś oraz Przemysław Sypniewski, czyli prezes Poczty Polskiej.

Mimo to, chińszczyzna jak zalewała Polskę tak zalewa.

Więcej na money.pl.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony