REKLAMAWH Market_banner glowny_maj-czerwiec 2020

HANDEL I DYSTRYBUCJA

Apteki

 

18 września 2019, 09:13(fot. Pixabay/CC0)

Odkąd w 2017 r. weszła w życie ustawa wprowadzająca w życie tzw. zasadę "apteka dla aptekarza", liczba aptek w Polsce spadła o około 1 tys. - czytamy w "Dzienniku Gazecie Prawnej".

REKLAMA

W 2017 r. na koniec sierpnia działało w Polsce ok. 14,9 tys. aptek, rok później 14,5 tys., a na ten sam dzień w roku bieżącym już tylko 13,9 tys. Zdaniem ekspertów cytowanych przez "DGP", to dopiero początek rzezi aptek wywołanej kontrowersyjną regulacją.

Według zaprezentowanych przez dziennik analiz, polski rynek docelowo może się skurzyć do 11 tys. - 12 tys. aptek. Tyle działało ich ostatnio 15 lat temu.

Dziś w Polsce na aptekę przypada średnio 1,78 farmaceuty, tymczasem unijna średnia wynosi 2,97. Przypomnijmy, że od 2017 r. nową aptekę prowadzić może tylko farmaceuta lub farmaceuci w ramach wybranych spółek osobowych.

Czytaj więcej w "DGP".

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 2

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony