REKLAMAHeinz Glas_banner glowny_czerwiec-sierpień 2020

PRODUCENCI I MARKI

Biznes

PERSONALIA

 

2 czerwca 2020, 10:00wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Coty zmienia zarząd. Postępują też prace nad sprzedażą części marek koncernu

Coty zmienia zarząd. Postępują też prace nad sprzedażą części marek koncernu (fot. FB Coty)

Prezes Peter Harf zastąpi Pierre'a Laubiesa na stanowisku CEO koncernu, współpracując z nowo mianowanym dyrektorem ds. transformacji Coty, Gordonem von Brettenem. To nie koniec zmian w firmie.

REKLAMA

Coty nie tylko mianował nowego dyrektora generalnego koncernu, ale podpisał także umowę z KKR o wartości 4,3 mld dolarów. W tym OPI jest jedną z marek objętych umową o wartości 4,3 mld dol.

Plan sprzedaży przez Coty większościowego pakietu kosmetyków do włosów profesjonalnych i detalicznych firmie KKR przeszedł do następnego etapu.

Po wejściu do protokołu ustaleń na początku maja gigant kosmetyczny podpisał ostateczną umowę z firmą private equity na sprzedaż 60 proc. marek Wella, Clairol, OPI i ghd, które zbiorowo nazywa się „Wella”.

Mówi się, że transakcja o wartości 4,3 mld dol. przyniesie „znaczne korzyści” dla Coty, w tym dodatkową płynność do sumy 1 mld dol. poprzez zamienne akcje uprzywilejowane i spodziewane 2,5 mld dol. w gotówce.

Upraszczając swoje portfolio, Coty ma nadzieję skoncentrować się na swojej podstawowej działalności, czyli działach Prestige i Mass Beauty.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony