REKLAMAIX FBK_Baner główny_23.04.-22.06.2021

HANDEL I DYSTRYBUCJA

Rynek

Prawo

HANDEL

 

8 stycznia 2021, 12:50wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Galerie handlowe miały być zamknięte do 17 stycznia 2021 r.

Galerie handlowe miały być zamknięte do 17 stycznia 2021 r. (fot. shutterstock)

Pomimo wcześniejszych rządowych zapowiedzi o luzowaniu obostrzeń pandemicznych po 17 stycznia, dziś pojawiają się nowe informacje. Wynika z nich, że galerie handlowe mogą pozostać zamknięte na dłużej.

REKLAMAPrzewodnik Beauty_belka w artykule_08.03-30.04.

 – Przedłużenie obostrzeń to na ten moment najbardziej prawdopodobny wariant, choć wolałabym, żeby on już się zamienił w poszczególne etapy odmrażania gospodarki – powiedziała dziś wiceminister Olga Semeniuk w programie EKG, w stacji radiowej TOK FM.

Jeszcze wczoraj natomiast Jarosław Gowin wiceminister i szef Ministerstwa Rozwoju Pracy i Technologii, dawał przedsiębiorcom nadzieję na luzowanie obostrzeń.  – Będę rekomendował uwolnienie handlu od 18 stycznia  – deklarował Jarosław Gowin cytowany przez TOK FM.

Olga Semeniuk zapewniła, że podpisuje się pod słowami swojego szefa.– Nasz resort jest adwokatem przedsiębiorców, zawsze będziemy ich chronić i bronić. Pewne rekomendacje będziemy więc zgłaszać, szczególnie w kontekście handlu detalicznego – stwierdziła w TOK FM.

Zarazem jednak zaznaczyła, że ostateczne decyzje uzależnione są od opinii wirusologów i epidemiologów, a nie wiadomo, jaka będzie sytuacja epidemiologiczna po Bożym Narodzeniu i Sylwestrze, a także po feriach, które trwają w całym kraju do 17 stycznia. Zdaniem Olgi Semeniuk potrzeba więc 10-14 dni kolejnych ograniczeń po zakończeniu ferii.

Dziś obraduje  Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego, gdzie mają zapaść ostateczne decyzje. Zgodnie z obostrzeniami wynikającymi z narodowej kwarantanny od 28 grudnia do 17 stycznia nie mogą działać m.in. galerie handlowe, hotele i pensjonaty oraz stoki narciarskie. W galeriach handlowych otwarte są wybrane punkty, m.in sklepy spożywcze, apteki i drogerie. 

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony