REKLAMAFBK 2020 - baner główny - 24.09.-19.11.2020

Drogerie Silcare zgodnie z nową strategią marki będą otwierane nie przy ulicach handlowych, ale w centrach handlowych, co wynika z rachunku ekonomicznego ich właściciela.  – Zauważyliśmy, że ruch handlowy przenosi się do galerii handlowych, gdzie koncentrują się wszystkie marki w jednym miejscu i są dostępne miejsca parkingowe. Dlatego uznaliśmy, że taki ruch jest właściwy. Zostaną tylko placówki w prestiżowych lokalizacjach, na których nam zależy – tłumaczy Dariusz Bronowicki z Silcare.

REKLAMABELL - belka w artykułach Perły - 25.09.-01.10.2020
Dariusz Bronowicki z Silcare zdradza strategię rozwoju marki w 2020 roku

Dariusz Bronowicki z Silcare zdradza strategię rozwoju marki w 2020 roku (fot. mat. prasowe / Silcare)

Silcare to polska firma specjalizująca się w produktach światłoutwardzalnych oraz kosmetykach do pielęgnacji ciała, dłoni, stóp i włosów dla kobiet i mężczyzn. Dariusz Bronowicki, który zajmuje się ekspansją marki, tłumaczy dlaczego firma podjęła decyzje o przenoszeniu się z ulic handlowych do centrów handlowych.

 

- Nie jest tak, że wycofujemy się całkowicie z ulic handlowych. Nasze drogerie nadal mamy w ulicach, jednak nie będziemy ich już w tych miejscach rozwijać. Zarząd podjął decyzję, że nasza strategia rozwoju i ekspansji sieci detalicznej skoncentruje się na najlepszych galeriach i centrach handlowych. Będziemy rozwijać sieć w oparciu o drogerie w lokalach i wyspach - wyjaśnia.

Galerie i centra handlowe, w których będą powstawać punkty Silcare, będą dobierane pod kątem różnych aspektów. Zarówno ich wielkości, ilości lokali, stopnia skomercjalizowania, obecności w galerii konkurencji oraz innych marek komplementarnych dla Silcare, poziomu odwiedzalności, obecności operatora spożywczego i innych czynników.

- Nie ukrywam, że sprawdzamy jak radzi sobie konkurencja. Nie bez znaczenia są proponowane miejsca w samej galerii lub centrum. Wybieramy je starannie, kierując się odpowiednimi kryteriami. Obecnie nasza sieć zbliża się do 30 punktów sprzedaży. W roku 2020 mamy plan na podwojenie ilości punktów - drogerii i wysp -  zapowiada Dariusz Bronowicki z działu Rozwoju Sieci Silcare.

Obecnie Silcare posiada ponad 25 placówek w tym cztery franczyzowe - w Gdyni, Gnieźnie, Kaliszu i Zgorzelcu.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 10

 • 10
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony