W 2020 roku Europejska Agencja Chemikaliów (ECHA) zaczęła żądać nowych testów na zwierzętach składników o długiej historii bezpiecznego stosowania i produkcji. To zagraża wprowadzonemu w 2013 r. zakazowi testowania składników kosmetycznych na zwierzętach

W 2020 roku Europejska Agencja Chemikaliów (ECHA) zaczęła żądać nowych testów na zwierzętach składników o długiej historii bezpiecznego stosowania i produkcji. To zagraża wprowadzonemu w 2013 r. zakazowi testowania składników kosmetycznych na zwierzętach (fot. shutterstock)

Marka Dove wzywa obywateli UE do składania podpisów pod europejską inicjatywę obywatelską w sprawie utrzymania obowiązującego od dawna unijnego zakazu przeprowadzania testów na zwierzętach.

REKLAMAFBK_Belka w artykułach

Dove, marka należąca do koncernu Unilever, współpracuje z ponad 100 organizacjami i markami zajmującymi się ochroną zwierząt w branży kosmetycznej. Celem tej współpracy jest ochrona zakazu i zwiększanie świadomości konsumentów i branży na temat przeprowadzenia nowych testów na zwierzętach na szeroko stosowanych składnikach kosmetyków.

Przypomnijmy, że całkowity zakaz sprzedaży w UE kosmetyków, których składniki były testowane na zwierzętach, został wprowadzony w 2013 roku. Jednak w 2020 roku, zgodnie z unijnymi przepisami dotyczącymi chemikaliów, Europejska Agencja Chemikaliów (ECHA) zaczęła wymagać testowania na zwierzętach chemikaliów będących składnikami szerokiej gamy produktów konsumenckich o długiej historii bezpiecznego stosowania i produkcji – nawet tych stosowanych wyłącznie w kosmetyce. Ten ruch niszczy zakaz UE z 2013 roku.

Czytaj też: dr Julia Fentem, Unilever: testy na zwierzętach to przestarzała metoda sprawdzania bezpieczeństwa produktów

– W Dove sprzeciwiamy się okrucieństwu wobec zwierząt. Wraz z naszymi partnerami opieramy się na sile wspólnego działania, aby wywierać długotrwały wpływ. Musimy działać już teraz – wzywamy naszych kolegów z branży kosmetycznej i opinię publiczną, aby zabrali głos w walce o zakończenie testów na zwierzętach w UE, pilnie wspierając i podpisując europejską inicjatywę obywatelską. Niebawem będzie za późno – skomentowała Firdaous El Honsali, wiceprezes Dove ds. komunikacji i zrównoważonego rozwoju.

Inicjatywa obywatelska zbierająca podpisy pod wnioskiem o zakazie testów na zwierzętach trwa do 31 sierpnia. Już przekroczyła milion podpisów, co oznacza, że decydenci UE będą musieli rozważyć ochronę zakazu testowania kosmetyków na zwierzętach, zmianę przepisów dotyczących chemikaliów i modernizację nauki w UE. Petycję wciąż można podpisywać LINK DO PETYCJI TUTAJ.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony