REKLAMAWebinar WK Studio_ecommerce_K2 Precise

HANDEL I DYSTRYBUCJA

Apteki

 

23 listopada 2022, 12:34wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Apteki Dr. Max są liderem na rynku aptek na Słowacji, gdzie mają ponad 350 placówek na terenie całego kraju i zatrudniają ponad 2,4 tys. osób

Apteki Dr. Max są liderem na rynku aptek na Słowacji, gdzie mają ponad 350 placówek na terenie całego kraju i zatrudniają ponad 2,4 tys. osób (źródło: LinkedIn dr Max Slovensko)

Dr. Max Holding SK, operator sieci aptek Dr Max na Słowacji zawarł umowę ze spółką Unipharma, dotyczącą zakupu 47 aptek Apotheke Slovakia. Transakcja wymaga jeszcze zgodny słowackiego Urzędu Antymonopolowego. Po przejęciu liczba aptek Dr. Max na Słowacji osiągnie niemal 400 placówek.

REKLAMABio madent_Testowane przez WK

Sieć Dr. Max Slovensko powiększy się niebawem o 47 nowych aptek. Dr. Max Holding SK odkupi je od spółki Unipharma, zarządzającą siecią Apotheke Slovakia. Jak informuje spółka, cała transakcja wymaga jeszcze zatwierdzenia słowackiego Urzędu Antymonopolowego. Zamknięcie transakcji i przejęcie sieci spodziewane jest w przyszłym roku. Strony postanowiły nie ujawniać kwoty transakcji.

– Przejęcie stanowi strategicznie ważne partnerstwo między liderem rynku w dziedzinie sieci aptek i największym słowackim dystrybutorem leków. Wierzymy, że współpraca przyczyni się do bardziej znaczących innowacji w farmacji, rozwoju obu partnerów biznesowych, ale jednocześnie wiemy, że ten krok przyniesie korzyści również pracownikom – powiedział Milan Vrúbel, dyrektor generalny spółki Unipharma, cytowany przez portal webnoviny.sk

Jan Žák, dyrektor generalny aptek Dr. Max na Słowacji dodał, że długoterminowym celem apteki Dr.Max jest wniesienie wartości dodanej w świadczenie profesjonalnej opieki aptecznej i zwiększenie profilaktyki wśród ogółu społeczeństwa.

Apteki Dr. Max powstały w 2006 roku. Obecnie są liderem na rynku aptek na Słowacji, gdzie mają ponad 350 placówek na terenie całej Słowacji i zatrudniają ponad 2,4 tys. osób. Są również największą siecią w Czechach. W Polsce Dr. Max zarządza drugą – pod względem liczby placówek – siecią apteczną i zatrudnia 4 tys. pracowników.

Czytaj też: Dr. Max buduje hurtownię farmaceutyczną w podwarszawskim Teresinie

 

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony