REKLAMAE-Wydanie Wiadomości Kosmetyczne_sierpień 2021_bglowny

HANDEL I DYSTRYBUCJA

Apteki

 

28 lipca 2021, 11:53wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Przygotowanie suszu konopnego do produkcji leków w aptece Dr. Max

Przygotowanie suszu konopnego do produkcji leków w aptece Dr. Max (fot. materiały prasowe )

Pierwsza w Polsce apteka z profesjonalnym sprzętem do przygotowywania medycznej marihuany należy do sieci Dr. Max i zlokalizowana jest we Wrocławiu. Przedstawiciele sieci zapewniają, że przystosowanie kolejnych placówek do sporządzania leków z suszu konopnego zależy od zapotrzebowania rynku. Na razie nie wskazują konkretnej liczby placówek.

REKLAMAE-Wydanie Wiadomości Kosmetyczne_sierpień 2021_bartykul

Surowiec recepturowy Cannabis sativa flos jest dostępny na polskim rynku od ponad dwóch lat, jednakże do tej pory nie był przetwarzany w aptekach do innych postaci leków poza formą do waporyzacji. Dzięki skorzystaniu z sześcioletniego doświadczenia z Włoch w sporządzaniu leków recepturowych na bazie surowca medycznej marihuany, farmaceuci z aptek sieci Dr. Max nauczyli się jak przetwarzać susz do postaci leków takich, jak kapsułki, ekstrakty olejowe, żele, krople do oczu, czopki.

Sieć wyposażyła właśnie jedną ze swoich aptek w profesjonalny sprzęt do przygotowywania preparatów z medycznej marihuany. Apteka mieści się we Wrocławiu przy ul. Powstańców Śląskich i jest pierwszą w Polsce, która dysponuje technologiami i mocami przerobowymi do produkcji leków z suszu. Uruchomienie podobnych możliwości w innych aptekach będzie zależało od zapotrzebowania rynku. Na razie siec nie wskazuje konkretnej liczby placówek.

– Do tej pory polscy lekarze nie mieli dostępu do tych samych standardów leczenia, co w Niemczech, Holandii, czy we Włoszech. Zmienia się w Polsce prawo, zmieniają możliwości, dlatego i my zaangażowaliśmy się w ten proces, by zwiększać możliwości leczenia nowymi formami leków recepturowych. Mamy nadzieję, że wkrótce w naszym kraju terapie medyczną marihuaną staną się standardem – mówi Krzysztof Szponder, dyrektor zarządzający sieci franczyzowej Dr. Max Polska.

Zespoły chorobowe w ramach, w których udowodniono skuteczne działanie konopi to m.in.: ból przewlekły, nudności i wymioty wywołane radio- i chemioterapią, kacheksja (stymulacja apetytu), spastyczność czy stwardnienie rozsiane, Choroba Parkinsona, stany lękowe, zaburzenia snu, choroba Leśniowskiego-Crohna i Glejak.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony