REKLAMAFBK Online_Baner główny (28.10 - 19.11.2020)

HANDEL I DYSTRYBUCJA

Sieci drogeryjne

 

29 września 2020, 12:08wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
1,4 miliona euro to 5 proc. dziennego obrotu drogerii dm w Niemczech uzyskanego w dniu akcji „Pokaż swoje serce!”, czyli 28 września 2020 r.  

1,4 miliona euro to 5 proc. dziennego obrotu drogerii dm w Niemczech uzyskanego w dniu akcji „Pokaż swoje serce!”, czyli 28 września 2020 r.   (fot. materiały prasowe )

„Pokaż swoje serce” to akcja drogerii dm, która odbyła się 28 września. 5 proc. dziennego obrotu, czyli  1,4 miliona euro, sieć przekazała na rzecz 1750 projektów wolontariackich, zajmujących się  sprawami społecznymi, edukacją i kulturą. Wybrali je pracownicy sklepów, wskazując te, które są najbliższe ich sercom.  Wspierano projekty niosące pomoc dzieciom, podtrzymujące życie, centra rodzinne, lokalne diakonie działające na rzecz potrzebujących lub grupy Caritas, projekty Niemieckiego Stowarzyszenia Ochrony Dziecka, stowarzyszenia rozwojowe i projekty integracyjne.

REKLAMA

– Akcją „Pokaż swoje serce!” chcieliśmy oddać hołd ludziom, którzy organizują obozy wakacyjne dla dzieci, włączają osoby niepełnosprawne w życie społeczne lub zapewniają potrzebującym żywność i produkty na codzienne potrzeby. Mam nadzieję, że nasze wsparcie przyczynia się do większej empatii i spójności w naszym społeczeństwie oraz do jego zrównoważonego rozwoju. Dziękujemy wszystkim naszym klientom za zakupy w dniu kampanii i za okazanie zaangażowania w akcję – powiedział Christoph Werner, prezes zarządu dm.

„Pokaż swoje serce!” to część większej inicjatywy dm – "Pomocne Serca", która jest platformą i wsparciem dla różnych akcji wolontariackich w Niemczech. Od 2014 r. dm wsparł łącznie około 6 tys. różnych projektów regionalnych. W tym roku nacisk został położony na zaangażowanie społeczne, kulturalne i edukacyjne.

W drogeriach dm w Niemczech codziennie robi zakupy około 1,9 miliona klientów. Sieć jest obecna w 13 krajach europejskich i osiągnęła sprzedaż na poziomie około 11,2 miliarda euro w roku finansowym 2018/2019. W samych Niemczech sprzedaż w tym okresie wyniosła 8,37 miliarda euro. Asortyment najpopularniejszej drogerii w Niemczech (według Kundenmonitor 2019) to produkty do pielęgnacji twarzy i ciała, kosmetyki kolorowe i zapachy, leki OTC oraz produkty spożywcze, sprzęty gospodarstwa domowego oraz karmy dla zwierząt. Oprócz dobrze znanych markowych artykułów, klienci znajdą we wszystkich kategoriach asortymentowych wiele marek dm, takich jak Balea lub najlepiej sprzedająca się certyfikowana marka kosmetyków naturalnych alverde.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony