REKLAMAAMTRA_Banner Główny_czerwiec 2020

HANDEL I DYSTRYBUCJA

Drogerie

Sieci drogeryjne

 

11 października 2019, 13:54wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
dm to najpopularniejsza sieć drogerii w Niemczech

dm to najpopularniejsza sieć drogerii w Niemczech (fot. FB dm)

Sieć drogerii dm zamierza ściślej zintegrować swoje kanały dystrybucji online i offline. Teraz testuje nową usługę omnichannel na terenie Monachium pod nazwą Marktabholung Express. Klienci online mogą odebrać produkty drogeryjne w ciągu czterech godzin w jednym z 54 stacjonarnych sklepów sieci.

REKLAMA

Drogerie dm wprowadzają a wcześniej testują innowacyjne rozwiązania handlowe i nie jest to zaskakujące. We wrześniu 2019 roku Niemcy po raz kolejny wybrały dm-drogerie markt w badaniu konsumenckim „Kundenmonitor Deutschland” jako najpopularniejszą drogerię, a także jako najlepszego detalistę w niemieckim sektorze detalicznym żywności.

Sieć dm uzyskała ocenę 1,76 w ogólnej satysfakcji i to najlepsza ocena, jaką kiedykolwiek otrzymała od początku ankiety. Dlatego drogerie dm w tym roku znacznie zwiększyły dystans do swoich konkurentów. Podobnie klienci potwierdzają, że dm wyraźnie plasują się na pierwszym miejscu wśród drogerii i uważają je za placówki o największej różnorodności oferty, najlepszej jakości własnych marek i najlepszym stosunku jakości do ceny.

- Widzimy, że nasi klienci utożsamiają dm z entuzjazmem, zaufaniem, sympatią i orientacją na przyszłość jako potwierdzenie naszych działań. Ponad 40 000 pracowników każdego dnia daje z siebie wszystko i oferuje naszym klientom atmosferę, którą cenią - wyjaśnia Christoph Werner, dyrektor zarządzający dm odpowiedzialny za dział marketingu i zaopatrzenia. 

W badaniu, w którym wzięło udział 2700 klientów, monachijska firma ServiceBarometer AG zbadała globalną satysfakcję i około 30 indywidualnych cech niemieckich drogerii.

- Od prawie 20 lat sieć dm znajduje się w czołówce ogólnoniemieckich drogerii, z najwyższymi ocenami klientów pod względem satysfakcji. Ponadto dm jest w tym roku najlepszym sprzedawcą detalicznym artykułów spożywczych w Niemczech  -  podsumowuje dr Matthias Metje, dyrektor ds. badań i dyrektor zarządzający ds. badań ServiceBarometer AG.

W drogeriach dm pracuje ponad 61 000 osób w całej Europie. Sieć dm jest obecna w 13 krajach europejskich i osiągnęła sprzedaż w wysokości 5,5 mld euro w pierwszym półroczu fiskalnym 2018/2019. Ponad 41 000 pracowników w Niemczech wygenerowało w tym okresie sprzedaż w wysokości 4,2 mld euro. W największej ankiecie pracowniczej dotyczącej „Najlepszego pracodawcy w Niemczech w 2018 r.” sieć dm została wybrana numerem jeden w handlu niemieckim. 

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony