REKLAMAPolpak Packaging - banner główny - 07.06. - 21.06
Drogerie Natura zachęcają wszystkich do przynoszenia zużytych baterii do ich drogerii i uwieszania ich w specjalnych pojemnikach.

Drogerie Natura zachęcają wszystkich do przynoszenia zużytych baterii do ich drogerii i uwieszania ich w specjalnych pojemnikach. (fot. Shutterstock)

Po tym, jak Drogerie Natura uruchomiły swoją pierwszą stację refill, pośpieszyły z informacją o swoim kolejnym wkładzie na rzecz większej troski o środowisko. W 2021 sieć we współpracy z organizacją odzysku baterii zebrała około 600 kg zużytych baterii.

REKLAMAFBK_Belka w artykułach

Dlaczego oddawanie baterii do specjalnych pojemników zamiast wyrzucania ich do jest tak istotne dla środowiska? Każda bateria zawiera metale ciężkie (ołów, nikiel, kadm, cynk, rtęć) oraz substancje toksyczne (wodorotlenek potasu, sodu, lit, chlorek amonu). Wyrzucanie ich do śmietnika stwarza ryzyko zanieczyszczenia gleby i wód gruntowych. Zbiórka zużytych baterii pozwala oszczędzić energię potrzebną do wydobycia pierwiastków niezbędnych do produkcji nowych baterii, które można unieszkodliwić lub poddać recyklingowi.

Drogerie Natura zachęcają wszystkich do przynoszenia zużytych baterii do ich drogerii i uwieszania ich w specjalnych pojemnikach.

Przeczytaj również: Drogerie Natura uruchomiły pierwszą ekologiczną stację refill

Natura to polska sieć drogeryjna, pod której szyldem działa ok. 300 sklepów. Należy do Grupy Pelion, właściciela największej sieci aptek w Polsce – DOZ.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 2

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony