StoryEditor
Producenci
24.06.2022 00:00

Eilish został najpopularniejszym zapachem roku. Fragrance Foundation Awards

The Fragrance Foundation po raz 30 wręczyła światowe nagrody perfumeryjne. Po trzech latach, wręczono je osobiście, a uroczysta gala odbyła się 9 czerwca w Lincoln Center w Nowym Jorku. Świętowano wybitne osiągnięcia branży perfumeryjnej, a wydarzenie zgromadziło globalną społeczność zapachową. Finaliści TFF Awards zostali uhonorowani w 20 kategoriach.

Gospodarzem wydarzenia był aktor i gospodarz telewizyjny Mario Lopez i jego żona, aktorka Courtney Lopez. Prezenterami byli także producentka i przedsiębiorca Naomi Watts, legendarny projektant Tommy Hilfiger, wielokrotnie nagradzany reżyser i operator Louie Schwartzberg, uznani projektanci Jason Wu i Sergio Hudson oraz artystka Rebecca Moses.

Ponadto Jeff Gennette, prezes i dyrektor generalny Macy’s, został uhonorowany nagrodą Galerii Sław 2022. François Demachy, były twórca perfum Dior, otrzymał nagrodę Perfumer za całokształt twórczości 2022. Ponadto Linda G. Levy – prezes TFF – ogłosiła zwycięzców stypendiów Fashion Institute of Technology (FIT). 

The Fragrance Foundation, która została założona w 1949 roku i zrzesza ponad 100 firm członkowskich, w tym marki zapachowe, domy zapachowe, detalistów i media. 

Najpopularniejszym zapachem roku został Eilish.
Poniżej pełna lista laureatów w języku angielskim

Fragrance of the Year – Women’s Luxury
TOM FORD SOLEIL BRÛLANT
The Estée Lauder Companies
Givaudan
Perfumer Daniela Andrier

Fragrance of the Year – Women’s Prestige
GUCCI FLORA GORGEOUS GARDENIA EAU DE PARFUM
Coty
Firmenich
Perfumer Honorine Blanc

Fragrance of the Year – Men’s Luxury
PARFUMS CHRISTIAN DIOR SAUVAGE ELIXIR
LVMH
Perfumer François Demachy

Fragrance of the Year – Men’s Prestige
HERMÉS H24 EAU DE TOILETTE
Shiseido
Perfumer Christine Nagel

Fragrance of the Year – Universal Luxury
GUCCI THE ALCHEMISTS GARDEN 1921 EAU DE PARFUM
Coty
Firmenich
Perfumer Alberto Morillas
Fragrance of the Year – Universal Prestige
MAISON MARGIELA REPLICA AUTUMN VIBES
L’Oréal
IFF
Perfumer Fanny Bal

Fragrance of the Year – Popular
BILLIE EILISH EILISH
Parlux
Takasago
Perfumer Steven Demercado

Fragrance Hall of Fame
TOM FORD BLACK ORCHID
The Estée Lauder Companies
Givaudan
Perfumer Pierre Negrin & Dave Apel

Innovative Fragrance Product of the Year
ACQUA DI PARMA SMART HOME DIFFUSER
LVMH
Gamfratesi

Packaging of the Year – Luxury
CARTIER LES NECESSAIRES A PARFUM
Cartier Creation Studio

Packaging of the Year – Prestige/Popular
MCM EAU DE PARFUM
Interparfums
Fabrice Legros & Studio Pi

Perfume Extraordinaire of the Year
TOM FORD ÉBENE FUMÉ
The Estée Lauder Companies
Givaudan
Perfumer Rodrigo Flores-Roux

Indie Fragrance of the Year
THE MAKER STAG EAU DE PARFUM
Robertet
Perfumer Jérôme Epinette

Media Campaign of the Year – Women’s
D.S. & DURGA I DON’T KNOW WHAT IS EVERYWHERE
D.S. & Durga

Media Campaign of the Year – Men’s & Universal
BURBERRY HERO
Coty

Fragrance Editorial of the Year – Print or Digital
TOWN & COUNTRY NOTES FROM THE UNDERGROUND
April Long

Consumer Choice – Women’s Prestige
GUCCI FLORA GORGEOUS GARDENIA EAU DE PARFUM
Coty
Firmenich
Perfumer Honorine Blanc

Consumer Choice – Women’s Popular
BILLIE EILISH EILISH
Parlux
Takasago
Steven Demercado

Consumer Choice – Men’s
BURBERRY HERO
Coty
Takasago
Aurelien Guichard

Consumer Choice – Candle & Home Collection
NEST NEW YORK WILD MINT & EUCALYPTUS HOME FRAGRANCE COLLECTION
Robertet
Perfumer Jérôme Epinette

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
25.04.2025 13:41
Kiril Marinov, Henkel: Stawiamy na gospodarkę obiegu zamkniętego
Henkel Polska na 17. Europejskim Kongresie Gospodarczym w Katowicach.Henkel Polska

Podczas 17. Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach Kiril Marinov, dyrektor zarządzający Henkel Consumer Brands, wziął udział w panelu poświęconym gospodarce obiegu zamkniętego. Dyskusja skupiła się na wpływie nadchodzących regulacji unijnych na funkcjonowanie przedsiębiorstw. Eksperci podkreślali konieczność traktowania odpadów jako cennych zasobów, projektowania procesów produkcyjnych z myślą o cyrkularności oraz minimalizowania powstawania odpadów.

Podczas panelu Kiril Marinov przedstawił konkretne działania, które Henkel podejmuje w odpowiedzi na nadchodzące rozporządzenie w sprawie opakowań i odpadów opakowaniowych (PPWR). W ubiegłym roku 26 proc. plastiku użytego w opakowaniach Henkel pochodziło z recyklingu, a w 2025 roku firma planuje osiągnąć poziom 30 proc. Tym samym Henkel wyprzedzi o pięć lat regulacje unijne, które będą obowiązywać dopiero od 2030 roku.

W kontekście cyrkularności Polska wypada korzystnie na tle średniej światowej. Jak zaznaczył Kiril Marinov, poziom ponownego wykorzystania materiałów w Polsce wynosi 10,2 proc., podczas gdy średnia światowa to 8,6 proc.. Ekspert podkreślił, że nasz kraj ma potencjał, by stać się jednym z liderów gospodarki obiegu zamkniętego w Europie, na wzór Holandii, gdzie recykling materiałów osiągnął poziom 25 proc.

Transformacja opakowań w Henklu obejmuje całe portfolio produktów. Obecnie 91 proc. opakowań firmy nadaje się do ponownego użycia lub recyklingu, a celem na 2025 rok jest osiągnięcie 100 proc. Henkel zmniejszył także wykorzystanie surowców ropopochodnych o 35 proc. i dąży do dalszej redukcji o połowę. Dodatkowo wszystkie europejskie zakłady produkcyjne Henkla osiągnęły neutralność pod względem emisji CO₂.

Jeszcze kilka lat temu butelki płynu do prania [Persil] były wykonywane z przezroczystego materiału, a konsumenci mogli zobaczyć, jak produkt wygląda wewnątrz opakowania. Od dwóch lat stosujemy polietylen o wysokiej gęstości, włączając w proces produkcyjny 50 proc. recyklowanego plastiku. [...] Obecnie butelki są białe, ze względu na brak możliwości znalezienia na rynku wysoce przezroczystego materiału dla recyklowanego polietylenu. Zdecydowaliśmy się na ten kompromis, stawiając zrównoważony rozwój ponad dotychczasowy wygląd produktu

wytłumaczył Kiril Marinov.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
25.04.2025 11:27
Unilever tnie etaty i oszczędza – pierwszy kwartał 2025 pod znakiem restrukturyzacji
Unilever szuka oszczędności w zasobach ludzkich.Shutterstock

Unilever, jeden z największych koncernów dóbr konsumenckich na świecie, ogłosił redukcję około 6 tysięcy miejsc pracy w pierwszym kwartale 2025 roku. Cięcia są częścią globalnego planu restrukturyzacyjnego zapowiedzianego jeszcze w 2024 roku, którego celem jest likwidacja łącznie około 7,5 tysiąca etatów. Dzięki tym działaniom firma spodziewa się oszczędności rzędu 550 milionów euro do końca bieżącego roku.

W opublikowanym raporcie kwartalnym Unilever wykazał mieszane wyniki finansowe. Pomimo trudnych warunków rynkowych, skorygowany wzrost sprzedaży bazowej wyniósł 3 proc., co przypisano wzrostowi wolumenu sprzedaży oraz cen. Dobrze poradziły sobie tzw. „power brands” spółki – takie jak Dove i Rexona – co miało szczególne znaczenie dla wzrostu w segmencie Beauty & Wellbeing (wzrost o 4,1 proc.) oraz Personal Care (wzrost o 5,1 proc.), zwłaszcza na rynku północnoamerykańskim.

Całkowity przychód koncernu spadł jednak o 0,9 proc., do poziomu 14,8 miliarda euro. Na wynik ten wpływ miały głównie koszty związane z wyprzedażą aktywów oraz negatywne różnice kursowe. Mimo to dyrektor generalny firmy, Fernando Fernandez, ocenił początek roku jako „zahartowany” i wyraził optymizm co do dalszego wzrostu, zwłaszcza dzięki strategii premiumizacji i innowacji produktowej na rynkach rozwiniętych.

W ujęciu kategorii produktowych, segment pielęgnacji włosów utrzymał się na stabilnym poziomie, z minimalnym wzrostem, który częściowo zrekompensował ponowny debiut Dove z technologią odbudowy włókien. W Brazylii marka Sunsilk odnotowała spadki związane z ograniczaniem zapasów, podczas gdy Nexxus zanotował dwucyfrowy wzrost dzięki premierze linii HY-Volume. Segment dezodorantów – w tym nowości do całego ciała – szczególnie umocnił pozycję działu Personal Care, w którym sama marka Dove odpowiadała za 40 proc. przychodu.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
25. kwiecień 2025 14:53