REKLAMAKomunikacja w social mediach webinar K2 Precise - baner główny

TARGI I KONFERENCJE

OPAKOWANIA

EKOLOGIA

 

18 marca 2021, 08:18wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹

Organizator: Polskie Stowarzyszenie Przemysłu Kosmetycznego i Detergentowego.

Miejsce: online

Data rozpoczęcia: 31.03.2021

Data zakończenia: 31.03.2021

Projektowanie ekologicznych opakowań to wiodący temat konferencji Polskiego Stowarzyszenia Przemysłu Kosmetycznego i Detergentowego

Projektowanie ekologicznych opakowań to wiodący temat konferencji Polskiego Stowarzyszenia Przemysłu Kosmetycznego i Detergentowego (fot. shutterstock)

„Opakowania przyszłości – ekoprojektowanie w świetle Europejskiego Zielonego Ładu” to tytuł konferencji online, którą organizuje 31 marca br. Polskie Stowarzyszenie Przemysłu Kosmetycznego i Detergentowego. –  Pamiętajmy, że Europejski Zielony Ład, to z jednej strony zaostrzające się wymagania prawne, ale także rosnąca świadomość konsumentów, którzy coraz częściej zwracają uwagę na to, czy towary są produkowane w sposób przyjazny dla środowiska – podkreśla Anna Oborska, dyrektor generalna, wiceprezes Stowarzyszenia.

Europejski Zielony Ład (Green Deal) stawia przed licznymi branżami nowe szanse i wyzwania - dotyczą one także branż kosmetycznej i detergentowej. Podczas konferencji zaprezentowane zostaną najistotniejsze zmiany, których możemy spodziewać się w bliskiej przyszłości, a także ich konsekwencje dla przemysłu oraz polskiego systemu gospodarki opakowaniami. Wiążą się one z jednej strony z nowymi kosztami, które będą ponosić producenci (ROP, plastic tax), a z drugiej strony z nową filozofią prowadzenia biznesu – mówi Anna Oborska, dyrektor generalny, wiceprezes Polskiego Stowarzyszenie Przemysłu Kosmetycznego i Detergentowego.

Producenci muszą dziś dążyć do zamknięcia obiegu opakowań w gospodarce tak, aby jako odpady nie trafiały do środowiska, a mogły zostać ponownie wykorzystane jako surowiec. Cel, jakim jest ograniczenie ilości odpadów opakowaniowych i zminimalizowanie zużycia surowców wiąże się z koniecznością ekoprojektowania opakowań, rozumianego jako włączenie aspektów środowiskowych do projektowania i rozwoju wyrobu. Jak więc podejść do kwestii wyboru opakowań? Jakie są wymagania prawne, a jakie są realia recyklingu odpadów opakowaniowych w branżach kosmetycznej i detergentowej? Jakie kryteria przyjąć przy projektowaniu opakowań? Jaka jest przydatność do recyklingu opakowań po produktach kosmetycznych i detergentowych? Na te i inne pytania odpowiadać będą eksperci podczas konferencji online „Opakowania przyszłości – ekoprojektowanie w świetle Europejskiego Zielonego Ładu”, którą organizuje 31 marca br. Polskie Stowarzyszenie Przemysłu Kosmetycznego i Detergentowego.

–  Pamiętajmy, że Europejski Zielony Ład, to z jednej strony zaostrzające się wymagania prawne, ale także rosnąca świadomość konsumentów, którzy coraz częściej zwracają uwagę na to, czy towary są produkowane w sposób przyjazny dla środowiska. Na opakowanie warto zatem patrzeć także jako na źródło przewag konkurencyjnych – podkreśla Anna Oborska.

 • Środowiskowe deklaracje o produkcie – co zmieni Europejski Zielony Ład?
 • Ekoprojektowanie opakowań, a opłaty ROP
 • Jak nadchodzące zmiany wpłyną na polski system gospodarki opakowaniami
 • Nowe wyzwania dla branży tworzyw sztucznych
 • Plastic Levy, a obowiązkowa zawartość recyklatu w opakowaniach
 • Ocena przydatności opakowań po produktach kosmetycznych i detergentowych do recyklingu
 • Ekoprojektowanie opakowań – szanse i wyzwania dla biznesu
 • Wymagania prawne i praktyczne problemy dotyczące opakowań kosmetyków i detergentów

To główne zagadnienia konferencji. Pełny program i link do rejestracji znajduje się tutaj: Ekoprojektowanie

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony