STREFA URODY

Włosy

 

22 stycznia 2021, 11:44wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Włosy muszą być dobrze nawilżone i odżywione preparatami odbudowującymi, aby się nie puszyły

Włosy muszą być dobrze nawilżone i odżywione preparatami odbudowującymi, aby się nie puszyły (fot. shutterstock)

Elektryzujące się włosy to koszmar zimowych miesięcy. Co zrobić, żeby po zdjęciu czapki nie powstawała nam aureola z włosów nad głową?

REKLAMANina Słupska_BIEG_Baner w artykule (luty-marzec 2021)

Włosy często puszą się po myciu i pod wpływem wilgoci, stają się szorstkie i wywijają się w każdą stronę. Puszenie się włosów to także efekt nieodpowiedniej pielęgnacji, nadużywania zabiegów fryzjerskich, jak trwała ondulacja, farbowanie, rozjaśnianie, używanie suszarki i prostownicy. Wysoka temperatura i środki chemiczne osłabiają włosy, niszcząc ich naturalną otoczkę tłuszczową, której zadaniem jest utrzymywanie wilgoci wewnątrz włosa. Kiedy otoczka włosa ulega degradacji, stają się one matowe, suche i podatne na puszenie się. Łuski włosa rozchylają się i kruszą.

Włosy najczęściej elektryzują się, gdy są pocierane o syntetyczny materiał, na przykład podczas noszenia czapki, szczotkowania, zdejmowania i wkładania ubrań przez głowę. Z czapki zimą lepiej nie rezygnować - skóra głowy nie może być wyziębiona, zdecydowanie nie służy to włosom. Jak więc zapobiegać puszeniu się włosów? – Elektryzowaniu włosów zapobiegają specjale preparaty i maski antystatyczne, które można stosować w okresie jesienno-zimowym, gdy elektryzowanie się włosów jest największe. Ważne jest też przyjrzenie się samej kondycji włosów, gdyż zniszczone i suche są bardziej podatne na elektryzowanie się. Prawidłowa pielęgnacja, m.in. nawilżenie włosów zmniejsza elektryzowanie się włosów, gdyż włos odżywiony i delikatnie obciążony jest mniej na to podatny – podpowiada Anna Mackojć z Instytutu Trychologii.

Warto też stosować szampony oczyszczające, które usuwają z włosów nadmiar silikonu. Lepiej też odrzucić szczotki i grzebienie ze sztucznego tworzywa. Najlepsze są szczotki z naturalnym włosiem. 

Zdaniem Anna Mackojć, istotna jest także właściwa dieta, a pomocna suplementacja. Pośrednio może zapobiegać puszeniu się włosów dostarczanie im ferrytyny, odpowiadającej m.in. za jakość włosa oraz witamin z grupy B, szczególnie witaminy B12, wpływającej na sprężystość, elastyczność i grubość włosa.

Ferrytyna, potocznie nazywana “magazynem żelaza” odgrywa kluczową rolę we wzroście włosa, gdyż wpływa na podziały komórkowe w mieszku włosowym, odpowiada za grubość włosa, a także wpływa na kondycję łodygi. W przypadku, gdy w naszym organizmie poziom ferrytyny jest zbyt niski, cykl życia włosa ulega skróceniu, a jego zdolność do rośnięcia zostaje osłabiona. Włos staje się słabszy i łamliwy. Dlatego kluczem do zdrowych włosów, jest m.in. uzupełnienie niedoborów ferrytyny do odpowiedniego poziomu – wyjaśnia trycholog,  

Na puszące się włosy dobrze wpływają zabiegi odbudowujące  które uzupełniają ubytki w ich strukturze. Można do tego wykorzystać na przykład puder z japońskiej, czarnej perły, puder diamentowy oraz ekstrakt z zielonego kawioru, które są bogate w substancje odżywcze i głęboko regenerujące. Najważniejsze jest  nawilżenie włosów oraz nadanie puszącym się włosom sprężystości przez ich mocne odbudowanie i domknięcie łuski włosa.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony