REKLAMAeWydania_Banner Główny_maj 2020

PRODUCENCI I MARKI

 

27 marca 2020, 14:15wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
 Estée Lauder, podobnie jak inne giganty świata beauty i FMCG, przygotował plan pomocy i wsparcia walki z pandemią

 Estée Lauder, podobnie jak inne giganty świata beauty i FMCG, przygotował plan pomocy i wsparcia walki z pandemią (fot. esteelauder.pl)

Estée Lauder Companies (ELC) i jego fundacja korporacyjna, Estée Lauder Companies Charitable Foundation (ELCCF) ogłosiły serię pakietów wsparcia w celu pomocy w walce z koronawirusem, w tym 2 mln dolarów dla "Lekarzy bez granic".

REKLAMA

Jak firma podaje w komunikacie prasowym, dąży do „współpracy ze społecznością globalną w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się wirusa i złagodzenia związanych z tym trudności w społecznościach, w których żyjemy i pracujemy”. Chcąc wesprzeć „dobrobyt naszych społeczności”, koncern ELC poinformował, że 2 miliony dolarów dotacji przeznaczy dla organizacji  "Lekarze bez granic" (Medecins Sans Frontières -MSF) na wsparcie jej pracy na całym świecie i reakcji na koronawirusa w krajach rozwijających się i silnie dotkniętych epidemią.

Dotacja została również przyznana na wsparcie utworzenia NYC COVID-19 Response & Impact Fund (Funduszu Reagowania i Wpływu COVID-19 w NYC) zarządzanego przez New York Community Trust. 

Z kolei w Chinach ponad 800 000 dolarów trafiło na cele charytatywne do takich organizacji jak Czerwony Krzyż, Shanghai Charity Foundation i Give2Asia. Firma przekazała także darowizny rzeczowe o wartości 1,4 miliona dolarów na rzecz China Women's Development Foundation, aby wesprzeć personel medyczny pierwszej linii.

„W miarę ewolucji kryzysu COVID-19 firma Estee Lauder Companies będzie nadal dostosowywać swoje zasoby filantropijne do pojawiających się potrzeb, priorytetowo traktując żywność, pomoc medyczną i pomoc w nagłych wypadkach” - zapowiedzieli przedstawiciele giganta kosmetycznego w tym samym komunikacie prasowym.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony