REKLAMAWebinar Relex WH baner głowny

(fot. materiały prasowe)

Luis Amaral, prezes zarządu Grupy Eurocash, w której działają m.in. sieci sklepów kosmetycznych Kontigo i Koliber,  zapowiedział, że prowadzona przez niego spółka będzie inwestować 20-30 mln zł rocznie w nowe technologie i transformację cyfrową biznesu. – W kolejnych latach nakłady te będą podobne – dodał Luis Amaral. W ostatnich latach Eurocash zainwestował w transformację cyfrową kilkadziesiąt mln zł.

REKLAMAFBK_Belka w artykułach

Grupa Eurocash po uruchomieniu w ubiegłym roku serwisu eurocash.pl, który ma wspierać detalistów w prowadzeniu biznesu, uruchomił właśnie kolejny projekt platformy typu marketplace pod nazwą eurocash.pl Market (kliknij tutaj i przeczytaj więcej na temat tego projektu), dzięki której detaliści będą mogli swobodnie zamawiać produkty oferowane przez hurtownie grupy, ale także przez indywidualnych producentów z kraju i z zagranicy. W sumie docelowo detaliści będą mogli wybierać  spośród oferty ok. pół miliona dostępnych na platformie produktów. Obecnie platformę marketplace testuje w swoich sklepach 50 detalistów.

Szef Grupy Eurocash, Luis Amaral, podkreślił, że to dopiero początek rozwoju firmy w obszarze cyfrowym. Dystrybutor pracuje obecnie m.in. nad wprowadzeniem karty lojalnościowej dla sklepów, która może zostać wdrożona w ciągu 12-18 miesięcy, a także uruchomieniem aplikacji mobilnej dla współpracujących z grupą detalistów, która powinna ruszyć w ciągu najbliższych miesięcy (nawet w grudniu br.).

Jednocześnie Luis Amaral zapowiedział, że firma będzie chciała inwestować nie tylko w narzędzia komunikujące producentów i detalistów oraz Grupę Eurocash z jej klientami, ale także w aplikację dedykowaną konsumentom. – eMarket.pl to skomplikowane narzędzie, które pozwoli na lepszą personalizację oferty ze strony naszych klientów – wskazuje szef Eurocashu.

Luis Amaral podkreślił, że ostatnie 3 lata to był czas intensywnych inwestycji w nowe technologie i cyfryzację naszego biznesu. – Stworzyliśmy unikalne narzędzia, których nie ma na żadnym europejskim rynku. Są one szansa na budowanie przewag konkurencyjnych przez naszych klientów. Jest to nasza misja i będziemy ją kontynuować – tłumaczy prezes Grupy Eurocash.

Grupa Eurocash to największa firma w Polsce zajmująca się hurtową dystrybucją szybko zbywalnych produktów spożywczych, chemii gospodarczej, alkoholi i wyrobów tytoniowych. Wspierane przez Eurocash sieci franczyzowe i partnerskie zrzeszają około 15 tysięcy niezależnych sklepów działających pod takimi markami jak kosmetyczne Kontigo i Koliber oraz spożywcze abc, Groszek, Delikatesy Centrum, Lewiatan, Euro Sklep, Gama, Duży Ben.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 5

 • 4
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony