REKLAMAHeinz Glas Banner Główny październik 2020

KONSUMENT i TRENDY

TRENDY

 

16 września 2020, 11:07wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
 Młodzi ludzie są często najbardziej dotknięci recesją gospodarczą, a stopa bezrobocia wśród młodzieży rośnie szybciej

Młodzi ludzie są często najbardziej dotknięci recesją gospodarczą, a stopa bezrobocia wśród młodzieży rośnie szybciej (fot. Pixabay)

Biorąc pod uwagę redukcję zatrudnienia i rosnącą stopę bezrobocia, Euromonitor ocenił przyszłość milenialsów i pokolenia Z i to, jak pandemia wpłynie na ich przyszłość. Obecne zakłócenia w działalności gospodarczej spowodowane przez COVID-19 we wszystkich sektorach już wpłynęły na zatrudnienie na całym świecie. Co ich czeka?

REKLAMA

Dane historyczne pokazują, że młodzi ludzie byli często bardziej dotknięci recesją gospodarczą, a stopa bezrobocia wśród młodzieży rosła szybciej niż wskaźniki ogólne. Prognozuje się, że światowy średni dochód brutto w 2020 r. spadnie o 6,9 proc., czyli znacznie bardziej niż skurczenie się o 1,3 proc. w czasie kryzysu finansowego w 2008 r.

Osoby w wieku poniżej 40 lat w USA, Wielkiej Brytanii, Włoszech i Hiszpanii odnotują znaczny spadek średniego dochodu w 2020 r. Połączenie bezrobocia i spadku dochodów często prowadzi do opóźnienia realizacji kluczowych etapów życia, takich jak gromadzenie majątku, kupno domu, małżeństwo i posiadanie dzieci.

Prognozuje się, że wskaźnik zawieranych małżeństw w Europie Zachodniej spadnie z 4,5 do 4,4 na 1000 mieszkańców w 2020 r., częściowo z powodu trudności finansowych i niepewności zawodowej. Szacuje się, że liczba nowych urodzeń w regionie spadnie o 0,6 proc. w 2020 i 1,4 proc. w 2021.

W 2019 roku millenialsi i pokolenie Z stanowili 46 proc. światowej populacji, co czyni ich największą grupą konsumentów. W Wielkiej Brytanii wydatki gospodarstw domowych w wieku poniżej 40 lat stanowiły 30 proc. całkowitych wydatków konsumentów w 2019 r.

Według badania zdrowia i odżywiania przeprowadzonego przez EMI, pokolenie Z jest również najbardziej niespokojnym pokoleniem, a 54 proc. respondentów wyraża „skrajne” lub „umiarkowane obawy” o swoje zdrowie psychiczne.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony