REKLAMAJARS - baner główny (07-31.01.2020 r.)
Facebook uważa, że brak lajków wprowadza użytkowników serwisu we frustrację i ogranicza ich aktywność w serwisie

Facebook uważa, że brak lajków wprowadza użytkowników serwisu we frustrację i ogranicza ich aktywność w serwisie (fot. fotolia.com)

Facebook przyznał, że rozważa ukrywanie w swoim serwisie statystyk dotyczących polubień konkretnych wpisów zamieszczanych na platformie – podają wirtualnemedia.pl. Niebawem ruszą testy tego rozwiązania, wcześniej podobne próby rozpoczęły się na Instagramie. Według Facebooka ogólnie dostępny licznik lajków może zniechęcać niektórych użytkowników do zamieszczania większej liczby treści w serwisie.

REKLAMA

Facebook testuje rozwiązanie polegającego na ukrywaniu przed użytkownikami łącznej liczby polubień zamieszczanych przy konkretnych wpisach. Takie testy rozpoczęły się w kwietniu br. na należącej do Facebooka platformie Instagram. Metoda ma być również wprowadzona na FB.

Poinformowała o tym na Twitterze  Jane Manchun Wong, programistka i inżynier oprogramowania zajmującą się m.in. śledzeniem nowych opcji wprowadzanych w aplikacjach społecznościowych. Według Jane Wong Facebook chce aby liczba lajków towarzyszących publikowanym postom nie była powszechnie dostępna dla wszystkich użytkowników. Jedna z koncepcji przewiduje, że licznik mógłby widzieć jedynie właściciel konta, na którym została zamieszczona określona treść – piszą wirtualnemedia.pl

Facebook potwierdził te informacje w rozmowie z serwisem TechCrunch. Nie wiadomo jednak jaka ma być skala prób, ani jakie są wyniki testów dotychczas prowadzonych na Instagramie. Jak największy serwis społecznościowy uzasadnia swoje decyzje? Według Facebooka dostępne obecnie szeroko statystyki polubień u niektórych autorów wpisów mogą wywoływać przygnębienie i frustrację, gdy przy poście nie pojawi się oczekiwana liczba lajków. To z kolei ma prowadzić do mniejszej aktywności takiego użytkownika w serwisie. Ukrycie licznika skali polubień ma rozwiązać ten problem.

Facebook ma 2,41 mld użytkowników aktywnych miesięcznie i 1,59 mld codziennie. W ostatnich latach przybywa ich głównie poza Ameryką Północną i Europą, ale Facebook najwięcej zarabia na tych z USA i Kanady. W drugim kwartale br. serwis zanotował wzrost wpływów o 27,6 proc. do 16,89 mld dolarów oraz 2,62 mld dolarów zysku netto (wobec 5,11 mld dolarów rok wcześniej). W minionym półroczu koncern odpisał 5 mld dolarów kary nałożonej przez FTC – podają wirtualne media.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony