REKLAMABio-Tech Banner Główny - 23 listopada - 6 grudnia
Zamawianie zakupów przez WhatsApp to nowa usługa, która proponuje Facebook

Zamawianie zakupów przez WhatsApp to nowa usługa, która proponuje Facebook (fot. FB WhatsApp)

WhatsApp, spółka zależna Facebooka, rozszerza swoje możliwości dla firm: podczas gdy niektórzy detaliści już pozwalają klientom składać zamówienia za pośrednictwem aplikacji do przesyłania wiadomości, kupowanie za pośrednictwem WhatsApp wkrótce stanie się oficjalną opcją - informuje retaildetail.eu.

REKLAMA

WhatsApp pracuje nad aplikacją zakupową dla swojej aplikacji: w przyszłości konsumenci będą mogli kupować produkty bezpośrednio przez czat. Firmy będą mogły pozwolić klientom robić zakupy, płacić i kontaktować się z obsługą klienta w tej samej aplikacji. Chodzi o to, że podczas rozmowy konsumenci wkrótce będą mogli dowiedzieć się, jakie produkty firma oferuje, a nawet ma na stanie i będą mogli od razu zamówić.

"Kryzys koronawirusowy ujawnił taką potrzebę" - tłumaczy dyrektor operacyjny Matt Idema w komunikacie prasowym. „Globalna pandemia dała jasno do zrozumienia, że ​​firmy potrzebują szybkich i skutecznych sposobów obsługi i sprzedaży dla swoich klientów. WhatsApp stał się prostym i wygodnym narzędziem w dzisiejszych czasach".

175 milionów użytkowników biznesowych

Obecnie ponad 175 milionów ludzi codziennie wysyła wiadomości na firmowe konto WhatsApp. Zwykle konta te są obecnie używane do odpowiadania na zapytania klientów, jako prostszy i bardziej dostępny kanał obsługi klienta niż telefon lub e-mail.

Nowa usługa będzie opłacana przez firmy, podobnie jak wiele innych usług, które są obecnie bezpłatne - takie jak automatyczne wysyłanie wiadomości zwrotnych. Wysyłanie biletów lub formularzy zamówień przez WhatsApp wkrótce będzie również podlegać opłacie, chociaż cena za firmę będzie zależeć od kilku czynników.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony