HANDEL I DYSTRYBUCJA

HANDEL

PRACA

KORONAWIRUS

 

16 lipca 2020, 11:18wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Gigant handlu detalicznego USA, sieć domów towarowych Macy's zwalnia z powodu spadku sprzedaży wywołanego pandemią

Gigant handlu detalicznego USA, sieć domów towarowych Macy's zwalnia z powodu spadku sprzedaży wywołanego pandemią (fot. FB Macy's)

Macy’s zmniejsza liczbę zespołów zarządzających i korporacyjnych i redukuje zatrudnienie o prawie 4000 osób. Inicjatywa redukcji kosztów została wdrożona po tym, jak gigant detaliczny ogłosił 45-procentowy spadek sprzedaży w pierwszym kwartale: „COVID-19 znacząco wpłynął na naszą działalność” - przyznaje dyrektor generalny amerykańskiej sieci domów  towarowych, Jeff Gennette.

REKLAMADermaglin - Belka w artykułach - Perły - 18-25.09.2020

Teraz firma rozpoczyna poważną restrukturyzację, aby zniwelować wpływ zmniejszonej sprzedaży z powodu pandemii koronawirusa. Gigant handlu detalicznego poinformował o 45 proc. spadku sprzedaży w pierwszym kwartale w okresie 13 tygodni kończącym się 2 maja i ma nadzieję, że decyzja o zmniejszeniu zatrudnienia zaoszczędzi firmie około 365 mln dolarów.

Oprócz zmniejszonej liczby pracowników w swoich biurach, Macy’s zmniejsza zatrudnienie w sklepach, łańcuchu dostaw i sieci obsługi klienta, co powinno zostać skorygowane, gdy sprzedaż wzrośnie.

- Covid-19 znacząco wpłynął na naszą działalność. Chociaż ponowne otwarcie naszych sklepów przebiega pomyślnie, spodziewamy się stopniowego ożywienia działalności i podejmujemy działania w celu dostosowania naszej bazy kosztów do spodziewanej niższej sprzedaży - powiedział dyrektor generalny Macy's, Jeff Gennette.

- To była trudna decyzja, ponieważ ma wpływ na wielu naszych kolegów. Chciałbym podziękować wszystkim naszym kolegom, tym, którzy byli aktywni i tym, którzy są na urlopie, za pomoc w przetrwaniu tego trudnego czasu i chcę wyrazić głęboką wdzięczność tym, którzy odchodzą za ich służbę i wkład w działanie firmy - dodał.

Wiadomość ta pojawiła się w bardzo niespokojnym miesiącu dla sektora detalicznego, gdy wielu innych dużych graczy ogłosiło plany zwolnień. Brytyjski detalista drogeryjny Boots zlikwiduje ponad 4000 miejsc pracy, ponieważ sprzedaż spadła mu o prawie 50 proc. Ponad 1000 pracowników domów towarowych Johna Lewisa jest zagrożonych redukcją, ponieważ 8 sklepów tej sieci zostało przeznaczonych do zamknięcia. Z kolei słynny Harrods zredukuje ponad 10 proc. miejsc pracy.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony