Adam Nitecki, dyrektor generalny, Consumer Products Division L'Oréal Polska i Krajów Bałtyckich

Adam Nitecki, dyrektor generalny, Consumer Products Division L'Oréal Polska i Krajów Bałtyckich (fot. materiały prasowe )

Podkłady, korektory i tusze do rzęs nadal sprzedają się dobrze. Można zatem powiedzieć, że efekt szminki został zastąpiony przez efekt mascary. W kategorii makiajżu sprzedaje się wszystko to, co stosuje się nad maseczką – zdradził Adam Nitecki, dyrektor generalny, Consumer Products Division L'Oréal Polska i Krajów Bałtyckich podczas debaty „Przyszłość rynku kosmetycznego, wyzwania i szanse w erze post-COVID”. Odbyła się ona w ramach Forum Branży Kosmetycznej 2020.  

„Efekt szminki” w koronakryzysie nie nastąpił – powiedział Adam Nitecki, dyrektor generalny, Consumer Products Division L'Oréal Polska i Krajów Bałtyckich, podczas debaty „Przyszłość rynku kosmetycznego, wyzwania i szanse w erze post-COVID”. Według niego silny spadek sprzedaży kategorii makijażowych na początku pandemii zdaje się przeczyć teorii, która mówi, że w kryzysowej sytuacji sprzedaż niektórych produktów, takich właśnie jak szminki stanowiące namiastkę luksusowych produktów, rośnie.     

Zwrócił jednak uwagę, że podkłady, korektory i tusze do rzęs nadal sprzedają się dobrze. – Można zatem powiedzieć, że efekt szminki został zastąpiony przez efekt mascary. Obecnie w kategorii makijażu sprzedaje się wszystko to, co stosuje się nad maseczką – zdradził Adam Nitecki. Dodał, że dobrze radzą sobie także lakiery do paznokci.

Koronawirus sprawił również, że sprzedaż makijażu przesunęła się do internetu. Na razie to nie rekompensuje spadków w sklepach tradycyjnych, ale stanowi pewną nadzieję na zmianę trendów, bowiem jeszcze do niedawna firmy oferujące kolorówkę nie wiązały zbyt dużych nadziei z e-commercem.

Przy obecnym ograniczeniu okazji społecznych, przy których makijaż jest stosowany, można powiedzieć że kategoria radzi sobie nieźle. Rutyna używania makijażu jest podtrzymana. Jesteśmy pełni nadziei jeśli chodzi o potencjał polskich konsumentek – podsumował dyrektor generalny L'Oréal Polska.

Podzielił się również danymi Nielsana, które wskazują, że w październiku kategoria makijażowa urosła wobec poprzednich miesięcy o 39-proc. 

W debacie „Przyszłość rynku kosmetycznego, wyzwania i szanse w erze post-COVID” udział wzięli: Blanka Chmurzyńska-Brown, dyrektor generalna, Polski Związek Przemysłu Kosmetycznego, Leszek Kłosiński, prezes zarządu, Oceanic, Michał Mróz, prezes zarządu, Inter-Vion, Adam Nitecki, dyrektor generalny, Consumer Products Division L'Oréal Polska i Krajów Bałtyckich, Henryk Orfinger, współwłaściciel Grupy Dr Irena Eris, przewodniczący Rady Nadzorczej Dr Irena Eris, Michał Rudecki, client Director, Nielsen Connect Polska

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony