PRODUCENCI I MARKI

Biznes

Analizy

Innowacje

 

20 listopada 2020, 09:30wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Michał Rudecki, client director w Nielsen Connect Polska podczas Forum Branży Kosmetycznej 2020

Michał Rudecki, client director w Nielsen Connect Polska podczas Forum Branży Kosmetycznej 2020 (fot. wiadomoscikosmetyczne.pl)

Inwestycje w e-commerce, w kosmetyki naturalne i umiejętną komunikację - to recepta na koronakryzys, którą przedstawił podczas Forum Branży Kosmetycznej 2020 Michał Rudecki, client director w Nielsen Connect Polska.

– Nie odkryjemy Ameryki mówiąc, że jeden z najważniejszych trendów wzmocnionych przez pandemię to trend kosmetyków naturalnych, wegańskich. Przebudzenie ekologiczne trwa i ma się dobrze. W czasie pandemii konsumenci coraz mocniej zaczynają zwracać uwagę na aspekt zdrowotny. Dla firm, które mogą swoje produkty wpisać w ten trend, to zdecydowany must-have – podkreślił Rudecki.

Drugi element szczególnie istotny w czasach pandemii COVID-19 to oferta internetowa. – E-commerce na rynkach dojrzałych, gdzie ten kanał jest naprawdę zaawansowany, pozwolił w trakcie napdemii nawet na zrównoważenie strat ze sklepów stacjonarnych, w niektórych kategoriach – zauważył przedstawiciel Nielsena.

Działalność w kanale online ma związek ze strategią marketingową. Procesy wejścia w online, które może dawniej odbywały się powoli, teraz zdecydowanie musiały przyspieszyć. A skoro nie mamy pełnego lockdownu, sklepy stacjonarne wciąż są w większości otwarte, to firmy muszą walczyć na dwóch frontach, by zapewnić sobie odpowiednią dystrybucję offline, a przy tym rozwijać online – powiedział Michał Rudecki.

Podpowiedział, że owe łączenie dwóch światów powinno wiązać się ze stworzeniem osobnej strategii komunikacyjnej dla kanału online. – W social mediach komunikacja musi być bardziej angażująca, bardziej transparentna. Oczekują tego przede wszystkim młodzi konsumenci. Wzorem są tutaj marki komunikujące się przez założycieli, właścicieli, którzy wchodzą w prawdziwy dialog z konsumentami, dzielą się z nimi nie tylko sukcesami, ale również trudnościami – zauważył ekspert Nielsena.

W kryzysie trudno będzie przetrwać, stosując "strategię środka", stosując jedynie "poprawne" produkty - dodał Michał Rudecki podczas Forum Branży Kosmetycznej 2020.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony