REKLAMAHeinz Glas_banner glowny_czerwiec-sierpień 2020

PRODUCENCI I MARKI

Biznes

PRAWO

 

28 stycznia 2019, 16:24



wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Fałszywe urządzenia Luna mini 2 były porozrzucane w promieniu 10 kilometrów w okolicy zdarzenia. Jak podały chińskie media WeChat News, do wypadku ciężarówki przewożącej towar doszło na autostradzie w prowincji Zhejiang na wschodnim wybrzeżu Chińskiej Republiki Ludowej.

Fałszywe urządzenia Luna mini 2 były porozrzucane w promieniu 10 kilometrów w okolicy zdarzenia. Jak podały chińskie media WeChat News, do wypadku ciężarówki przewożącej towar doszło na autostradzie w prowincji Zhejiang na wschodnim wybrzeżu Chińskiej Republiki Ludowej. (fot. materiały prasowe/Foreo/WeChat News)

Wypadek ciężarówki w Chinach z 5000 sztuk podróbek szwedzkich urządzeń do oczyszczania i pielęgnacji twarzy Foreo. Marka ujawnia kulisy zdarzenia i publikuje kompromitujący oszustów film.

REKLAMA

Jak podały chińskie media WeChat News, do zdarzenia doszło na autostradzie w prowincji  Zhejiang na wschodnim wybrzeżu Chińskiej Republiki Ludowej. Przyczyną wypadku był zbyt duży załadunek, który spowodował przechylenie się ciężarówki. Urządzenia Luna mini 2 były porozrzucane w promieniu 10 kilometrów w okolicy zdarzenia. Kierowca samochodu nie miał większych obrażeń, a zaraz po zdarzeniu wezwał dodatkowy transport, który miał ukryć, że w ciężarówce przewożono urządzenia Foreo. Po tym opuścił miejsce wypadku. Informacje o zdarzeniu dotarły do zarządu marki, która od razu rozpoczęła postępowanie prawne wobec nielegalnej fabryki urządzeń Foreo.

Od początku 2018 Foreo regularnie podejmuje działania mające na celu wykrywanie chińskich fabryk oraz należących do nich magazynów z fałszywkami. Tylko w ubiegłym roku doszło do kilkudziesięciu zatrzymań, których skutkiem jest 5 postępowań karnych. W czasie nalotów udało się zapobiec trafieniu do obiegu aż 30 000 sztuk urządzeń Foreo. Jak podaje Julia Sheng z działu prawnego Foreo, rynek podróbek wart jest już setki milionów, mimo że marka ma niespełna 6 lat.

Firma przypomina, że oryginalne produkty posiadają unikalny numer seryjny, który można sprawdzić logując się na oficjalnej stronie foreo.com. Jednocześnie influencerzy współpracujący z marką, regularnie udostępniają filmy i artykuły, w których pokazują jak odróżnić fałszywki od oryginalnych produktów Foreo. Tylko w czasie jednego dnia - chińskiego Dnia Singli, sprzedaż urządzeń Foreo z legalnych źródeł wynosiła ok 15 milionów dolarów amerykańskich, na platformie Amazon.

Oryginalne urządzenie do oczyszczania twarzy Luna mini 2 vs. fałszywki

Foreo to firma założona w 2013 r. w Sztokholmie przez Felipa Sedic. To właśnie w szwedzkiej siedzibie marki powstała pierwsza na świecie silikonowa, soniczna szczoteczka do oczyszczania twarzy Luna, która zrewolucjonizowała kategorię produktów hi tech beauty.

W niespełna 6 lat szwedzki start-up zyskał pozycję lidera w kategorii sonicznych urządzeń do oczyszczania i pielęgnacji twarzy, a także sonicznych produktów do zębów.

ZAŁĄCZNIK DO ARTYKUŁU

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 3

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony