REKLAMAWH Market_banner glowny_maj-czerwiec 2020
Pandemia koronawirusa spowodowała ogromny popyta na mydła i żele antybakteryjne w Polsce

Pandemia koronawirusa spowodowała ogromny popyta na mydła i żele antybakteryjne w Polsce (fot. adobe stock)

Szybka ścieżka rejestracji żeli antybakteryjnych i antywirusowych jest szansą na wzrost podaży żeli antybakteryjnych, które wraz z mydłami są od kilku dni jednym z najbardziej deficytowych towarów, pomimo kilkukrotnego zwiększenia produkcji – informuje Rzeczpospolita.

REKLAMA

Z takiej możliwości skorzystał już PKN Orlen, który właśnie uruchomił drugą linię produkcyjną w swoim zakładzie Orlen Oil w Jedliczu, ale będzie ona też dostępna dla innych producentów w Polsce.

 – Bardzo się cieszymy, że Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych otworzył szybką ścieżkę dla wszystkich firm i że w produkcji żeli antybakteryjnych będą mogły korzystać z uproszczonej procedury rejestracji. Dzięki temu w Polsce będzie można szybko zwiększyć skalę produkcji – mówi w rozmowie z gazetą Blanka Chmurzyńska-Brown, dyrektor generalna Polskiego Związku Przemysłu Kosmetycznego.

Jak zauważa dyrektor, żele antybakteryjne produkowało dotąd tylko kilkanaście firm, ale obecnie jest wielu zainteresowanych ich wytwarzaniem, bo popyt rynkowy wzrósł wielokrotnie – na początku marca ich sprzedaż wzrosła, jak podaje Nielsen, o 2000 proc.

Marka CleanHands grupy Świt jest czołowym w kraju producentem żeli antybakteryjnych, a teraz wprowadza także mydła antybakteryjne. Ich produkcję uruchomiła też ostatnio grupa Global Cosmed, jeden z największych dostawców mydła do rąk, która zamierza też produkować żele antybakteryjne.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony