PRODUCENCI I MARKI

Innowacje

 

25 listopada 2020, 10:18wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Szampony Garniera w kostkach będą na razie dostępne tylko w niektórych krajach Europy

Szampony Garniera w kostkach będą na razie dostępne tylko w niektórych krajach Europy (fot. Garnier/L'Oreal)

Garnier, który należy do L'Oréala, twierdzi, że stał się pierwszą koncernową marką na rynku masowym, która wprowadziła na rynek europejski serię szamponów w duchu zero waste. Szampon w kostce tej marki ma również nadające się w 100 proc. do recyklingu kartonowe opakowanie.

Szampony w postaci stałej Garnier Ultimate Blends będą dostępne w czterech mieszankach: rewitalizujący imbir, nawilżający kokos, zmiękczające mleko owsiane i wzmacniający miód, a ich opracowanie zajęło ponad 18 miesięcy.

Kostki są pakowane w tekturę z certyfikatem FSC w 100 proc. nadającym się do recyklingu i zużywają 70 proc. mniej energii kopalnej do transportu w porównaniu z konwencjonalną butelką szamponu. Garnier mówi, że jeden taki szampon wystarcza na dwa miesiące i zużywa mniej wody.

Aurelie Weinling, międzynarodowa dyrektor ds. nauki i zrównoważonego rozwoju w Garnier powiedziała: - Mamy nadzieję, że rozwój produktów, takich jak ten, doprowadzi do prawdziwej demokratyzacji kategorii szamponów w postaci stałej na rynku masowym. Pierwsze testy tej formuły rozpoczęły się w lipcu 2019 r. i cieszymy się, że możemy teraz wprowadzić tę nową serię na rynek. Uważamy, że zrównoważony rozwój musi być dostępny dla wszystkich, abyśmy mogli osiągnąć rzeczywisty wpływ na dużą skalę.

Ta zielona alternatywa w masowym pięknie marki Garnier będzie na razie dostępna w takich krajach jak UK, Francja, Niemcy, Belgia, Austria, Włochy, Szwajcaria, Hiszpania, Portugalia, Grecja i  Holandia.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony