REKLAMAFBK_Banner Główny

HANDEL I DYSTRYBUCJA

Hurt i logistyka

 

6 marca 2023, 10:40wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹

Grupa Delko opublikowała dane finansowe za 2022 r. Wiodący dystrybutor chemii gospodarczej, kosmetyków oraz artykułów higieny osobistej dla tradycyjnego handlu, zwiększył zyski o 58 proc. w porównaniu do 2021 r. Firma planuje dalszy rozwój, również poprzez konsolidacje i przejęcia podmiotów będących w dobrej kondycji biznesowej.

REKLAMAFBK_Belka w artykułach

Grupa Delko – wiodący dystrybutor chemii gospodarczej, kosmetyków oraz artykułów higieny osobistej dla tradycyjnego handlu, prowadząca także cztery sieci sklepów spożywczych pod szyldami A&K, Avita, Sedal i Słoneczko – opublikowała wyniki finansowe za ubiegły rok.

Zysk netto spółki w 2022 r. wyniósł 28,52 mln zł (wobec 18,08 mln zł w roku 2021), czyli zwiększył się aż o 58 proc. Zysk operacyjny (EBIDA) wyniósł 48,29 mln zł (wobec 31,35 mln zł w roku 2021) – wzrost o 54 proc.

Sprzedaż ogółem Grupy Delko w 2022 r. osiągnęła 880,7 mln zł w porównaniu do 779,7 mln zł w 2021 r. 

Główne przychody grupy pochodzą ze sprzedaży towarów pierwszej potrzeby. W tym:

 • 29 proc. stanowi żywność,
 • 28 proc. chemia gospodarcza,
 • 17 proc. artykuły higieniczne,
 • 17 proc. kosmetyki (głównie popularne, masowe),
 • 9 proc. drobne art. przemysłowe i gospodarcze oraz papierosy.  

Grupa Delko wypłaciła akcjonariuszom dywidendę za rok 2021 w kwocie: 0,80 zł za 1 akcję, co stanowiło 5,3 proc. wartości akcji na dzień uchwalenia dywidendy. Zarząd grupy planuje wypłacić akcjonariuszom dywidendę również za wyniki osiągnięte w roku bilansowym 2022/2023.  

Dariusz Kawecki, prezes Grupy Delko, informuje w liście do akcjonariuszy, że zarząd liczy na poprawę wyników finansowych w 2023 r. Ponieważ płynność finansowa grupy jest dobra, a zadłużenie zewnętrzne relatywnie małe, zarząd Delko widzi szanse na przyspieszenie rozwoju grupy poprzez konsolidacje i przejęcia podmiotów branżowych mających dobre parametry ekonomiczne i biznesowe.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 3

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony