REKLAMAFBK 2020 - baner główny - 24.09.-19.11.2020
Wpływy z zakupu wejściówek na gwiazdkowe spotkanie Polskiego Związku Przemysłu Kosmetycznego zasilą konto fundacji

Wpływy z zakupu wejściówek na gwiazdkowe spotkanie Polskiego Związku Przemysłu Kosmetycznego zasilą konto fundacji "Piękniejsze życie" (fot. materiały prasowe/kosmetyczni.pl)

Polski Związek Przemysłu Kosmetycznego organizuje 11 grudnia br. w Warszawie doroczne spotkanie gwiazdkowe. Dochód ze sprzedaży wejściówek, tak jak w latach poprzednich, zostanie przeznaczony na fundację "Piękniejsze życie" wspierającą kobiety z chorobą nowotworową.

REKLAMAEco&More belka w artykułach Perły (23-29.09.2020)

Polski Związek Przemysł Kosmetycznego organizuje 11 grudnia br. tradycyjne spotkanie gwiazdkowe dla branży kosmetycznej. Gwiazdka odbędzie się w warszawskiej Fortecy-Kręgliccy przy ul. Zakroczymskiej 12. Zabawa będzie zorganizowana w atmosferze warszawskiej ulicy dwudziestolecia międzywojennego.

Jak co roku, dochód ze sprzedaży biletów na gwiazdkowe spotkanie zostanie przeznaczony na wsparcie fundacji „Piękniejsze życie”, która od 13 lat działa na rzecz osób zmagających się z chorobą nowotworową. Dzięki środkom pozyskanym podczas wydarzenia, wolontariuszki fundacji będą mogły nadal prowadzić, w 22 szpitalach w Polsce, warsztaty z pielęgnacji i makijażu dla kobiet chorych na nowotwory. W ubiegłym roku ze sprzedaży wejściówek na gwiazdkowe spotkanie Polskiego Związku Przemysłu Kosmetycznego udało się zebrać rekordową kwotę 38 tys. zł.

Gwiazdkowe spotkanie Polskiego Związku Przemysłu Kosmetycznego ma charakter zamknięty. Liczba miejsc jest ograniczona. Rejestracja prowadzona jest tutaj 

Polski Związek Przemysłu Kosmetycznego to organizacja reprezentująca interesy przedsiębiorców branży kosmetycznej. Skupia ponad 180 firm. Członkowie Związku to producenci i dystrybutorzy kosmetyków w całej Polsce, laboratoria, firmy doradcze oraz ośrodki dydaktyczne, a także ich partnerzy okołobranżowi – dostawcy opakowań i surowców.  

Piękniejsze Życie to polska edycja międzynarodowego projektu Look Good…Feel Better. Powstał on w Stanach Zjednoczonych w 1989 r., a obecnie działa już w 24 krajach. Pomaga kobietom przechodzącym leczenie onkologiczne. To jedyne działanie CSR całego sektora kosmetycznego o charakterze międzynarodowym. Związek oraz zrzeszone w nim firmy zainicjowały w 2006 r. uruchomienie projektu w Polsce i były jego wyłącznym realizatorem aż do 2011 r. Wówczas projekt przekształcił się w samodzielną fundację "Piękniejsze życie", którą Polski Związek Przemysłu Kosmetycznego nadal wspiera aktywnie.

Fundacja organizuje dwugodzinne warsztaty w szpitalach i klinikach onkologicznych, podczas których przeszkoleni wolontariusze – zawodowi makijażyści i kosmetyczki – prowadzą wieloetapowy program pielęgnacji skóry i makijażu dla pacjentek oddziałów onkologicznych. Obecnie rocznie odbywa się 150 warsztatów, w których udział bierze 1500 pacjentek. Przekazywanych jest im 150 tys. sztuk produktów kosmetycznych.

Fundację można wspierać na wiele sposobów. Środki pieniężne, to tylko jedno z niezbędnych do funkcjonowania zasobów. Fundacja wciąż boryka się z brakami kosmetyków niezbędnych do prowadzenia warsztatów: płyny micelarne, kremy do twarzy, pod oczy, fluidy, cienie do powiek, pudry, róże, kredki do brwi, do oczu. Wciąż poszukuje również wolontariuszy do rozważenia warsztatów w 14 miastach Polski.

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony