REKLAMAe-Wydanie marcowe WK.pl Baner główny 12-24.04.2021
Testy na przeciwciała COVID Hebe sprzedaje w sklepach stacjonarnych i w e-drogerii

Testy na przeciwciała COVID Hebe sprzedaje w sklepach stacjonarnych i w e-drogerii (fot. wiadomoscikosmetyczne.pl)

Hebe wprowadziła do sprzedaży testy wykrywające przeciwciała przeciwwirusowi Sars-Cov-2. Promocyjna cena za opakowanie to 39,99 zł.

REKLAMAe-Wydanie marcowe WK.pl Baner w artykule 12-24.04.2021

Śladem innych sieci handlowych również sieć Hebe wprowadziła do swojej oferty testy serologiczne wykrywające przeciwciała IgG oraz IgM, wytworzone przez organizm w odpowiedzi na infekcje, w tym Sars-Cov-2. Test  marki   Primacovid (sprzedawały je także Biedronka, Lidl, Aldi) jest już dostępny w sprzedaży w drogeriach Hebe oraz na hebe.pl. Cena testu to 49,99 zł, a obecnie promocyjna na hebe.pl 39,99 zł. W cenie 39,99 zł takie same testy sprzedawały także Lidl i Aldi. W Biedronce kosztowały 49,99 zł.

Testy tego typu stosuje się, aby dowiedzieć się czy dana osoba miała kontakt z osobą zarażoną i są one   przydatne w diagnostyce pomocniczej oraz w przypadkach objawowych ujawniających się z opóźnieniem, jako uzupełnienie, ale nie zamiast testów molekularnych (wymazów z nosa i gardła z następczym testem metodą PCR). Wykonuje się je także w badaniach przesiewowych, w celu wykrycia wcześniejszego kontaktu z wirusem.

Sprzedawane przez drogerie Hebe testy nie są jednoznacznie decydujące do wykrycia aktualnego zakażenia ze względu na to, że brak przeciwciał nie wyklucza możliwości wczesnego etapu choroby, pomimo negatywnego wyniku w badaniu serologicznym. Dodatkowo producent zaznacza, że testy te nie są w stanie odróżnić zakażenia aktywnego od przebytego, ponieważ przeciwciała utrzymują się długo po zakończeniu infekcji.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony