REKLAMAFBK_Banner Główny

PRODUCENCI I MARKI

Badania i rozwój

 

10 marca 2023, 16:23wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
O nagrodę Marthy Schwarzkopf mogą ubiegać się naukowczynie z całego świata w stopniu doktora, mające długoletnie doświadczenie badawcze w zakresie nauk przyrodniczych, medycyny i informatyki, które pracują w dziedzinie badań trychologicznych lub dziedzinach pokrewnych

O nagrodę Marthy Schwarzkopf mogą ubiegać się naukowczynie z całego świata w stopniu doktora, mające długoletnie doświadczenie badawcze w zakresie nauk przyrodniczych, medycyny i informatyki, które pracują w dziedzinie badań trychologicznych lub dziedzinach pokrewnych (fot. materiały prasowe/Henkel Polska)

Henkel po raz drugi przyzna nagrodę "Martha Schwarzkopf Award for Women in Science". Wyróżnione nią zostają naukowczynie prowadzące badania na polu trychologii lub w dziedzinach pokrewnych. Oprócz nagrody głównej w wysokości 10 tys. euro w tym roku zostanie przyznana także nagroda dodatkowa dla rozwijającego się talentu „Emerging Talents Award” w wysokości 5 tys. euro. Aplikacje należy składać do 1 maja.

REKLAMABeauty and the Future baner w artykule WK

Nagroda „Martha Schwarzkopf Award for Women in Science” jest hołdem dla Marthy Schwarzkopf, jednej z pierwszych w Niemczech kobiet, która nie tylko prowadziła firmę, ale także ufundowała Instytut Badań nad Włosami. Schwarzkopf Hair Research Institute prowadzi laboratoria badawczo-rozwojowe i testowe salony fryzjerskie na całym świecie. Schwarzkopf jest obecnie jedną z wiodących marek konsumenckich w portfolio Henkla i największą w segmencie pielęgnacji włosów.

– Byliśmy mile zaskoczeni zainteresowaniem, z jakim spotkała się zeszłoroczna edycja konkursu, Po otrzymaniu zgłoszeń od tylu niesamowitych kandydatek, podjęliśmy decyzję o tym, żeby oprócz głównego wyróżnienia, przyznać w tym roku także dodatkową nagrodę dla rozwijających się talentów. W ten sposób możemy mieć pewność, że wspieramy zarówno doświadczone naukowczynie jak i obiecujące badaczki, które dopiero rozpoczynają swoją karierę – mówi Andrea Sättler, director R&D, Henkel Consumer Brands i przewodnicząca jury.

O nagrodę Marthy Schwarzkopf mogą ubiegać się naukowczynie z całego świata w stopniu doktora, mające długoletnie doświadczenie badawcze w zakresie nauk przyrodniczych, medycyny i informatyki, które pracują w dziedzinie badań trychologicznych lub dziedzinach pokrewnych, takich jak badania włókien tekstylnych i wełnianych, analiza powierzchni biologicznych lub interakcja substancji z włosami lub skórą głowy.

Natomiast o wyróżnienie „Emerging Talents” mogą zawalczyć badaczki, które ukończyły studia magisterskie w tych samych obszarach naukowych, nawet jeśli są dopiero na początku swojej kariery naukowej.

Zgłoszenia będą oceniane przez jury, składające się z naukowczyń pracujących w dziale Henkel Consumer Brands R&D. Laureatka „Martha Schwarzkopf Award for Women in Science” otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 10 tys. euro. W przypadku nagrody dodatkowej dla rozwijającego się talentu zwyciężczyni otrzyma kwotę 5 tys. euro. Oprócz gratyfikacji finansowej, laureatki będą miały możliwość uczestniczenia w specjalnym programie mentorskim we współpracy z jednym z wiodących naukowców firmy Henkel.  

Zgłoszenia są przyjmowane do 1 maja 2023 roku, a zainteresowane osoby powinny przesłać swoją aplikację w języku angielsku lub niemieckim na adres: RnD.Award@henkel.com.

Jury wybierze zwyciężczynie do 1 sierpnia 2023 roku. Decydujące czynniki w ocenie to znaczenie osiągnięć naukowych uczestniczek w rozwoju badań nad włosami, a także dla konsumentów i środowiska. Kolejne kryteria to innowacyjność, oryginalność, możliwość wdrożenia projektów badawczych oraz ich znaczenie dla rozwoju nowych produktów sektora kosmetyków do włosów. Obie nagrody zostaną wręczone podczas ceremonii, która odbędzie się w Hamburgu w Niemczech w listopadzie 2023 roku.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony