REKLAMARetail Trends_banner główny
Henkel stawia na innowacje

Henkel stawia na innowacje (źródło: LinkedIn)

Henkel to firma ze 145 letnią historią. Założył ją Fritz Henkel w 1876 roku, a ta rozwinęła się w międzynarodowy koncern z trzema jednostkami biznesowymi, zatrudniający ponad 52 tys. pracowników. Głównym filarem działalności pozostaje potrzeba wyróżnienia się na rynku dzięki wprowadzanym innowacjom.

REKLAMAWebinarium DZP_belka w artykule_maj-czerwiec 2022

Henkel rewolucjonizował branżę wiele razy. Dla przykładu w  1927 roku Hans Schwarzkopf i jego żona wprowadzili na rynki europejskie pierwsze płynne szampony do włosów. W 1955 roku pojawiła się pierwsza „płynna siateczka do włosów”, czyli lakier do stosowania na włosy.

W Henkel Beauty Care nieustannie wymyślamy siebie na nowo, aby ludzie wyglądali i czuli się pięknie. Również w tym roku jesteśmy dumni z naszych premier i ekscytujących kampanii. Kolejne jeszcze nadejdą – podała firma w komunikacie.  

W swoim raporcie za pierwsze półrocze Henkel podał, że innowacje przyczyniły się do wzrostu wyników w każdej z trzech jednostek biznesowych. W sektorze Adhesive Technologies (kleje budowlane i konsumenckie oraz kleje i technologie dla przemysłu) firma odnotowała dwucyfrowy wzrost dzięki innowacyjnym materiałom do interfejsów termicznych do zastosowań 5G.

Sektor Beauty Care (kosmetyki) osiągnął wyniki lepsze niż reszta rynku w segmencie koloryzacji dzięki innowacjom wprowadzonym pod markami Natural & Easy oraz Palette, zwiększając udział w rynku do poziomu porównywalnego do okresu sprzed pandemii COVID-19. W segmencie salonów fryzjerskich do wzrostu przyczyniło się natomiast ponowne wprowadzenie marki Igora Royal.

Sektor Laundry & Home Care (środki piorące i czystości) zwiększył udział w globalnym rynku produktów do mycia naczyń dzięki takim innowacjom, jak Somat Excellence 4in1 Caps i Pril Antibacterial. 

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony