REKLAMAFBK_Banner Główny
We wszystkich dotychczasowych warsztatach wzięło łącznie udział 6470 dzieci. Zajęcia nawiązują tematycznie do obszarów, w których działa Henkel

We wszystkich dotychczasowych warsztatach wzięło łącznie udział 6470 dzieci. Zajęcia nawiązują tematycznie do obszarów, w których działa Henkel (fot. materiały prasowe)

Henkel Polska kontynuuje realizowany razem z firmą LeoLAB międzynarodowy program edukacyjny pod nazwą Świat Młodych Badaczy. Będzie on prowadzony w szkołach w Warszawie, Dzierżoniowie, Stąporkowie i Raciborzu. Dodatkowo, we współpracy z Fundacją Polki Mogą Wszystko, firma przeprowadziła serię kilkunastu warsztatów w języku ukraińskim dla dzieci ukraińskich uchodźców w Polsce. Warsztaty te odbyły się na początku roku w Warszawie, Głuchołazach, Sulechowie, Gliniku, Dębicy, Ustrzykach Dolnych i Kutnie.

REKLAMAFBK_Belka w artykułach

Świat Młodych Badaczy realizowany jest w Polsce od 2016 r. To międzynarodowy program edukacyjny, skierowany do uczniów klas 2-4 szkół podstawowych, mający na celu promowanie nauk ścisłych.

W ramach programu uczniowie uczestniczą w interaktywnych warsztatach, które pobudzają  kreatywność, oraz uczą zbierania informacji, analizy i interpretacji danych. Zajęcia realizowane są w formie 90-minutowych spotkań w szkołach, podczas których dzieci samodzielnie wykonują eksperymenty badawcze. Warsztaty nawiązują tematycznie do obszarów, w których działa firma Henkel, takich jak kleje czy środki czystości i higieny osobistej. Wśród warsztatów dla dzieci znalazły się także te o tematyce ukierunkowanej na ochronę środowiska, oszczędzanie energii, przetwarzanie makulatury oraz dbanie o zdrowie.

Zgodnie z założeniem projektu zajęcia stacjonarne odbywają się w wybranych szkołach podstawowych, znajdujących się w pobliżu zakładów produkcyjnych firmy Henkel na terenie Polski. Z projektem i eksperymentami mogą zaznajomić się również dzieci z całej Polski poprzez stronę internetową Świata Młodych Badaczy.

Łącznie we wszystkich dotychczasowych warsztatach wzięło łącznie udział 6470 dzieci, a filmy edukacyjne obejrzano ponad 65 tys. razy. W samym roku 2022  w zajęciach wzięło udział aż 2040 dzieci. Uczestniczyli w nich przede wszystkim uczniowie kilkudziesięciu szkół z okolic Raciborza, Stąporkowa i Dzierżoniowa, gdzie Henkel ma swoje fabryki oraz dzieci z Warszawy i dzieci uchodźców z Ukrainy.  

Czytaj: Henkel Polska podsumowuje tegoroczną edycję Świata Młodych Badaczy

– Cieszę się, że udaje nam się rozbudzać w uczniach zainteresowanie naukami ścisłymi. Coraz więcej szkół zgłasza swoje zapotrzebowanie na takie warsztaty doceniając ich wartość. Mamy nadzieję, że to doświadczenie i zdobyta wiedza znajdą odbicie w przyszłych wyborach ścieżki edukacyjnej i zawodowej uczniów. W tym roku Świat Młodych Badaczy zyskał jeszcze jeden wymiar – zdecydowaliśmy  się rozszerzyć projekt również o specjalne warsztaty przeznaczone dla dzieci ukraińskich. Zależy nam, by również i one mogły z nich skorzystać – podkreśla Dorota Strosznajder, pełnomocnik zarządu ds. odpowiedzialności społecznej, koordynatorka projektu z ramienia Henkel Polska.

W tegorocznej edycji programu zaplanowane zostały także zajęcia w Warszawie oraz warsztaty w języku ukraińskim dla dzieci ukraińskich uchodźców w Polsce, które odbyły się w styczniu i lutym m.in. w Głuchołazach, Sulechowie, Gliniku, Dębicy, Ustrzykach Dolnych, Kutnie, Warszawie.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony