REKLAMAKonferencja Politechnika Wrocławska konferencja ISEO

PRODUCENCI I MARKI

Biznes

 

3 grudnia 2021, 10:15wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Gabinet językowy w szkole w Grzegorzowicach stworzony dzięki wsparciu firmy Henkel na rzecz programu wolontariatu jej pracowników

Gabinet językowy w szkole w Grzegorzowicach stworzony dzięki wsparciu firmy Henkel na rzecz programu wolontariatu jej pracowników (fot. materiały prasowe )

Henkel od 22 lat wspiera swoich pracowników, zarówno tych czynnych zawodowo jak i emerytowanych, w ich działaniach prospołecznych w ramach programu wolontariatu pracowniczego. Program ten jest aktywnie realizowany również w Polsce. Firma podsumowała, że od 2020 r. polscy pracownicy złożyli 336 projektów na rzecz lokalnych społeczności na łączną kwotę ponad 3,9 mln złotych.

Henkel Polska wspiera wolontariat pracowniczy od 2001. Z każdym rokiem cieszy się on coraz większym zainteresowaniem. Fundamentem programu MIT (Make an Impact on Tomorrow) jest wspieranie pracowników w ich zaangażowaniu na rzecz lokalnych społeczności. Firma udziela nie tylko wsparcia finansowego i rzeczowego, ale również pomaga pracownikom wygospodarować czas na działania kierowane na rzecz potrzebujących, udzielając im dodatkowego płatnego urlopu.

Projekty mogą zgłaszać wszyscy obecni, ale też emerytowani pracownicy firmy. Od początku 2020 r. złożyli oni 336 projektów wolontariackich na łączną sumę ponad 3,9 mln. złotych.

– Wolontariat jest kluczowym elementem kultury Henkla i niezwykle się cieszę, gdy widzę jak hojnie pracownicy Henkla poświęcają swój czas, aby pomóc potrzebującym – powiedziała Karolina Szmidt, prezes Henkel Polska oraz dyrektor działu HR w Polsce i w regionie North-East Europe.

Wśród wiodących obszarów wsparcia Programu Wolontariatu Pracowniczego były te dotyczące edukacji, ochrony zdrowia, kultury, ekologii i sportu. Projekty były skierowane przede wszystkim do społeczności lokalnych z otoczenia zakładów Henkla.

Wolontariat jest dla mnie wyrazem troski o innych, dostrzeganiem potrzeb innych ludzi. Mam ogromną satysfakcję z tego, że w ostatnich latach podjąłem się organizacji kilku znaczących projektów na rzecz naszej społeczności lokalnej – powiedział Adam Porwal, menedżer działu inwestycji w zakładzie Henkla w Raciborzu.

Te inicjatywy to m.in. zakup sprzętu sportowego dla Klubu Zapaśniczego Dąb w Brzeźnicy i ubrań ochronnych dla Ochotniczej Straży Pożarnej w tej samej miejscowości czy doposażenie szkół i przedszkoli w Grzegorzowicach i Brzeźnicy oraz placu zabaw w Łubowicach.

W ramach Programu Wolontariatu Pracowniczego, firma Henkel tylko w 2020 r przekazała dodatkowo w formie darowizny środki piorące i czystości oraz kosmetyki o łącznej wartości niemal 2 mln złotych. Środki te stanowiły wsparcie na rzecz walki z pandemią COVID-19. Trafiły one między innymi do szpitali i placówek medycznych położonych w całej Polsce, głównie w województwie śląskim, ale też w Warszawie, Wołominie, Poznaniu i Kędzierzynie-Koźlu.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony