REKLAMAKonferencja Politechnika Wrocławska konferencja ISEO

PRODUCENCI I MARKI

Inwestycje

 

28 czerwca 2022, 15:53wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Zwiększenie powierzchni magazynowej o 9 tys. mkw. pozwala firmie Henkel Polska na optymalizację przepływu towarów

Zwiększenie powierzchni magazynowej o 9 tys. mkw. pozwala firmie Henkel Polska na optymalizację przepływu towarów (fot. materiały prasowe )

Henkel Polska pozyskał w Raciborzu-Studziennej 9 tys. mkw. nowej powierzchni magazynowej dzięki rozszerzeniu współpracy ze swoim długoletnim partnerem logistycznym – firmą DHL Supply Chain. Teraz dysponuje magazynem o łącznej powierzchni ponad 31 tys. mkw.

W czerwcu powierzchnia magazynowa Henkel Polska w Raciborzu-Studziennej wzrosła prawie o 30 proc. Obecnie magazyn użytkowany przez firmę zajmuje w sumie ponad 31 tys. mkw. Powiększony budynek magazynowy został zaprojektowany i wykonany przez firmę Logicor zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju i spełnia wysokie standardy zarówno technologiczne jak i ekologiczne.

Swoją obecność w Polsce Henkel związał z Raciborzem, gdzie od lat inwestuje w zakład detergentów, który produkuje nie tylko na potrzeby rynku lokalnego, ale i kilkunastu innych krajów europejskich.

– Tak znaczące zwiększenie powierzchni magazynowej pozwala na optymalizację przepływu towarów – przede wszystkim na zwiększenie przepustowości wydań. Magazyn został rozbudowany zgodnie z zasadami zielonego budownictwa. Odpowiedzialne podejście do kwestii troski o środowisko jest dla nas ważne, od lat podejmujemy w Raciborzu działania zmierzające  do coraz większej efektywności ekologicznej procesów produkcyjnych – powiedziała Urszula Kostro, Head of Supply Chain Poland & Baltics w Henklu.

W zgodzie ze strategią zrównoważonego rozwoju Henkel od lat zmierza do zmniejszenia śladu środowiskowego nie tylko swojej produkcji, lecz także logistyki. Raciborski zakład co roku obniża zużycie wody, energii i ilości wytwarzanych odpadów. Również w magazynach zostały zastosowane ekologiczne rozwiązania budowlane i polityka Go Green DHL.

Henkel związany jest z Raciborzem od ponad 30 lat. W 2018 r. wybudowane zostały tam hale produkcyjne i uruchomiono nową linię produkcji żeli do prania Persil oraz E. W 2021 r. miała miejsce następna inwestycja, zainstalowano kolejną linię produkcyjną, rozszerzając tym samym asortyment produkcji o płyny do płukania oferowane pod marką Silan.

W ciągu ostatnich kilku lat specyfika raciborskiej produkcji została dostosowana do zmieniających się stopniowo potrzeb rynku. Dało to gwarancję dalszego stabilnego rozwoju fabryki i wzrostu jej znaczenia w tym regionie Europy. Raciborski zakład produkcji detergentów produkuje na potrzeby rynku lokalnego i kilkunastu innych krajów europejskich. Jest jednym z największych zakładów produkcji detergentów firmy Henkel w regionie CEE i istotnym lokalnym pracodawcą.

Na uroczystości otwarcia obiektu obecni byli przedstawiciele Henkel Polska, firm DHL Chain Supply, Logicor oraz władz lokalnych.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony