REKLAMATestowane przez WK

PRODUCENCI I MARKI

MARKI

PRZEJĘCIA

 

6 lipca 2022, 15:27wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Henkel przejął marki fryzjerskie Shiseido

Henkel przejął marki fryzjerskie Shiseido (fot. shutterstock)

Henkel poinformował, że z sukcesem zakończył przejęcie biznesu fryzjerskiego Shiseido, w skład którego wchodzą profesjonalne marki fryzjerskie, takie jak Sublimic i Primens. Shiseido zachowa 20 proc. udziałów w firmie.  

REKLAMANajlepszy produkt 2022 baner w tekście

Henkel ogłosił, że sfinalizował umowę przejęcia fryzjerskiej części biznesu Shiseido i marek Sublimic i Primens.

Umowa przejęcia została podpisana 9 lutego 2022 r. W roku fiskalnym 2021 przejęta firma  odnotowała sprzedaż na poziomie ponad 100 mln euro i zatrudniała około 500 osób.

Zgodnie z warunkami umowy, Shiseido zachowa 20-procentowy udział w podmiocie prawnym w Japonii.

Centrum innowacji J-Beauty Hub zostanie utworzone w Tokio, które będzie opracowywać i wytwarzać produkty dla konsumentów w Azji. Posłuży to jako podstawa do rozwoju nowych produktów i składników, na przykład dla marek Shiseido Professional i Schwarzkopf.

– Mamy  ambicję, aby rozwijać naszą działalność w zakresie pielęgnacji urody w regionie Azji i Pacyfiku. Dzięki temu przejęciu staliśmy się wiodącym graczem w branży fryzjerskiej w regionie, która obejmuje dość silną pozycję rynkową w Japonii i Chinach. Ale jednocześnie udało nam się umocnić naszą obecność w Korei Południowej i wiodącą pozycję w Tajlandii  – powiedział David Tung, prezes regionalny Henkel Consumer Brands Asia.

– Połączenie dwóch odnoszących sukcesy marek premium tworzy ekscytującą fuzję zachodniej i azjatyckiej wiedzy o urodzie, innowacji i edukacji – dodał.

Jak czytamy w komunikacie połączenie Shiseido Professional i Schwarzkopf Professional – światowego eksperta w dziedzinie innowacji i trendów w dziedzinie koloryzacji włosów – zapewnia więcej możliwości i zrozumienia dla J-Beauty premium w dziedzinie pielęgnacji włosów i skóry głowy, przeciwdziałania wypadaniu włosów, stylizacji i rozwiązań do trwałej ondulacji.

– Budujemy solidną platformę innowacji i wzrostu, aby napędzać naszą profesjonalną firmę fryzjerską w Azji. Zgodnie z tym zwiększymy naszą koncentrację na kliencie, dynamikę rynku i dalszą cyfryzację naszej działalności. Ponadto, ponieważ kluczowym czynnikiem sukcesu są ludzie, naszym priorytetem jest przyciąganie i zatrzymywanie odpowiednich talentów, wspieranie zróżnicowanej i integracyjnej kultury oraz pielęgnowanie ducha przedsiębiorczości, który rozwija się w coraz bardziej dynamicznym i szybko zmieniającym się świecie. Serdecznie witamy zespół Shiseido Professional w naszej rodzinie Henkel  – powiedział David Tung.

Profesjonalny biznes fryzjerski Henkla zajmuje wiodącą pozycję  w różnych segmentach rynku międzynarodowego. Firma plasuje się w pierwszej trójce największych firm kosmetycznych na świecie i oferuje kompleksowe portfolio profesjonalnych marek do pielęgnacji włosów, stylizacji i farbowania włosów Schwarzkopf Professional, Bonacure, Igora Royal i Authentic Beauty Concept. Generuje sprzedaż o wartości ponad 1 miliarda euro i będzie częścią przyszłej jednostki biznesowej Henkel Consumer Brands, nowej platformy, która ma powstać w wyniku połączenia jednostek biznesowych Laundry & Home Care oraz Beauty Care.  

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony