REKLAMA

WYDARZENIA I PREMIERY

 

7 października 2019, 12:02wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹

Rusza III edycja konkursu CSR Masters – działaj z Henklem! Do wygrania trzy granty o wartości 5 tys.  zł na realizację projektów społecznych.

REKLAMABelka w artykułach_Notino(INIS)_marzec/kwiecień 2020
Aby wziąć udział w konkursie należy do 9 lutego 2020 r. stworzyć 2-5 osobowy zespół, opracować projekt działań i wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie konkursu, dołączając do niego krótką prezentację.

Aby wziąć udział w konkursie należy do 9 lutego 2020 r. stworzyć 2-5 osobowy zespół, opracować projekt działań i wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie konkursu, dołączając do niego krótką prezentację. (źróło: csrmasters.pl)

CSR Masters – działaj z Henklem! to ogólnopolska inicjatywa firmy Henkel skierowana do studentów polskich uczelni wyższych. W jej ramach można zgłaszać wszelkie projekty o tematyce prospołecznej, ekologicznej, edukacyjnej lub kulturalnej. Beneficjentem działań może być każdy, pod warunkiem, że będą to osoby zrzeszone w ramach instytucji, takich jak np. fundacje, szkoły czy domy kultury.

Główną ideą konkursu jest zachęcenie studentów do działań społecznych i zmieniania świata na lepsze. Poprzednie edycje konkursu udowodniły, że młodzi ludzie są wrażliwi na problemy, jakie dostrzegają w swoim otoczeniu i mają pomysły, jak je realnie rozwiązywać. Jesteśmy pewni, że i w tym roku studenci z równie wielkim zaangażowaniem i kreatywnością opracują autorskie projekty. Pomoże im to jednocześnie zdobyć cenne doświadczenie w tworzeniu prospołecznych inicjatyw – powiedziała Karolina Szmidt, dyrektor personalna Henkel Polska.

Firma Henkel już po raz trzeci organizuje konkurs dla studentów. W ramach poprzednich edycji zostały zrealizowane projekty odpowiadające na konkretne problemy społeczne. Były to m.in.: działania edukacyjne z zakresu udzielania pierwszej pomocy, prelekcje dla dzieci i młodzieży na temat postępowania w przypadku kradzieży, wypadku czy pożaru, kurs samoobrony, zajęcia z zapobiegania cyberprzestępstwom, konkurs dla studentów sprawdzający ich wiedzę teoretyczną w praktyce czy też festiwal propagujący zdrowy i ekologiczny styl życia. Ponadto zwycięskie zespoły opracowały półautonomicznego robota o nawie Skybot, który zachęca dzieci do aktywności fizycznej, a także figury szachowe i szachownicę, które umożliwiają swobodną grę osobom słabowidzącym i niewidomym.

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony