REKLAMAPerły WK 2020 - Baner Główny (05-29.02.2020)

PRODUCENCI I MARKI

Innowacje

 

19 sierpnia 2019, 11:27wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Na podstawie zgromadzonych danych, EasyD4R podaje w procentach możliwość ponownego wykorzystania każdego opakowania i sygnalizuje, który z projektów jest najbardziej przyjazny środowisku, a który wymaga jeszcze ulepszenia pod tym kątem.

Na podstawie zgromadzonych danych, EasyD4R podaje w procentach możliwość ponownego wykorzystania każdego opakowania i sygnalizuje, który z projektów jest najbardziej przyjazny środowisku, a który wymaga jeszcze ulepszenia pod tym kątem. (fot. mat. prasowe )

Aby szybko i niezawodnie określić możliwości recyklingu nowych opakowań, Henkel korzysta ze specjalnie opracowanego przez siebie oprogramowania EasyD4R. Teraz  koncern postanowił udostępnić je innym firmom i organizacjom. Chce w ten sposób przyczynić się do powstania gospodarki  obiegu zamkniętego.

REKLAMAPPH 2020 - PROMOCJA - Belka w artykuałch (13-28.02.2020)

Oprogramowanie jest kluczowe w fazie tworzenia nowych opakowań, jak najbardziej przyjaznych środowisku. EasyD4R sprawdza opakowanie pod kątem jego zdatności do przetworzenia, analizując skład i proporcje wagowe konkretnych elementów, takich jak podstawowe surowce, rodzaj zastosowanego zamknięcia, a także etykiety czy kolory. Narzędzie zapamiętuje informacje dotyczące każdego z tych elementów, umożliwiając ich identyfikację podczas sortowania i odpowiednie przetworzenie w trakcie recyklingu. Na podstawie zgromadzonych danych, oprogramowanie podaje w procentach możliwość ponownego wykorzystania każdego opakowania i sygnalizuje, który z projektów jest najbardziej przyjazny środowisku, a który wymaga jeszcze ulepszenia pod tym kątem.

– Chcemy promować otwartą współpracę i przyspieszać wdrożenie gospodarki obiegu zamkniętego – mówi dr Thorsten Leopold, dyrektor międzynarodowego działu tworzenia opakowań środków czystości Henkla. – Możemy to osiągnąć tylko dzięki współpracy wszystkich podmiotów. Udostępniamy innym nasze narzędzie, by więcej opakowań nadających się do ponownego przetworzenia trafiało do obiegu.

Wszystkie firmy, organizacje i eksperci, zainteresowani tworzeniem opakowań bardziej przyjaznych środowisku, mogą bez żadnych opłat pobrać pomocne w tym temacie narzędzie EasyD4R ze strony firmy Henkla.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony